Україна запросила європейську делегацію для вивчення ситуації із порушенням "Газпромом" газових контрактів

Коли саме приїде делегація, поки що питання погоджується

Україна запросила європейську делегацію для вивчення ситуації із порушенням «Газпромом» газових контрактів. Про таке заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко. 

"Для цього у нас є числа. Ми є максимально відкритими. Тому ми звернулись одразу з першого дня до Секритаріату енергетичної співробітництва і до Брюсселя і тому ми хочемо, щоб незалежна місія приїхала до нас і вивчила ситуацію. Ми відкриті", – сказала Бойко.

На запитання ведучого, коли міжнародна комісія має приїхати в Україну для перевірки, Бойка сказала: "Це живий процес. Вчора ми зробили запит, на наступному тижні поїде наша делегація в Брюссель, брюссельська делегація приїжджає сюди. Будемо спілкуватися". 

Нагадаємо, за кожен день несплати боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу "Газпром" винен Україні півмільйона доларів.

Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Рефатом Чубаровим – відео
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю із радником Президента України Юрієм Бірюковим – відео