Споживання газу
Споживання газу Depositphotos

"Мертві душі", або оборудка від облгазів: як нагрівають руки на поставках газу

В облгазах люблять прикриватися тим, що "населення кляте не сплатило", не повертає коштів за спожитий газ

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" економіст, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук пояснив, як облгази заробляють на відсутності єдиного реєстру споживачів газу. 

"Коли ми кажемо про обсяг газу, який споживається, то навіть вибіркова перевірка в одному-двох районах однієї з областей України показала, що в нас десятки домогосподарств взагалі не існують, і на них списують споживання газу", – каже економіст.

Він же пояснює: "Річ у тому, що база споживання газу домогосподарств є лише в облгазах. Вони цю інформацію максимально приховують. У результаті облгаз каже: "Домогосподарства спожили і не оплатили", але враховуючи, що ніхто не знає, чи є ці домогосподарства взагалі, то перевірка це й показала – десятків домогосподарств і не існує".

Таким чином створюються умови для оборудок.

"Це означає, що газ (ціна якого для населення нижча, ніж для промисловості) списують на населення, продають промисловості, і ці кошти потім не повертаються, бо "населення кляте не сплатило, не повертає коштів", – зазначає Кушнірук.

Нагадаємо, 26 липня Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення. При цьому переговори з МВФ про приведення ціни на природний газ до рівня імпортного паритету ще тривають.

Попередній матеріал
У Києві встановлюють 11-метровий пам'ятник Іллі Муромцю з обличчям Вірастюка
Наступний матеріал
"Наша поліція ховає голову в пісок" – чільник Херсона прокоментував напад з кислотою
Loading...