Тестування дронів
Тестування дронів Український державний центр радіочастот

Безпілотники проходять комплексне тестування в одному з центрів УДЦР

  Застосування дронів та квадрокоптерів на території України дозволяється тільки за умови відповідного їх оформлення

  Центр з сертифікації УДЦР є одним із небагатьох в Україні, який здатний провести комплексні випробування найсучасніших безпілотників.

  За словами керівника Центру Олександра Лисенка, фахівці ЦС мають значний досвід та на сьогодні виконали уже десятки робіт з оцінки відповідності безпілотників різних типів та виробників. Від іграшкових моделей до мульти-коптерів промислового призначення розроблених для застосування у сфері безпеки, рятувальних операцій, моніторингу повітряного та водного простору, зв’язку, сільського господарства, екологічного контролю тощо.

  "Насамперед квадро-, мультикоптери, дрони…загалом БПЛА, це високотехнологічні радіоелектронні засоби для управління та передачі даних, у яких використовуються сучасні радіотехнології широкосмугового радіодоступу в діапазоні частот 2 400-5 850 МГц, GPS, радіотехнології короткого радіусу дії. А це означає, що введення в обіг таких пристроїв на території України дозволяється тільки за умови оформлення Декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Саме оцінку відповідності БПЛА суттєвим вимогам регламенту і здійснює наш Центр", – пояснив Олександр Лисенко.

  Як стало відомо, безпілотники перевіряють за такими параметрами:

  • безпеки споживачів;
  • електромагнітної сумісності;
  • ефективного використання радіочастотного ресурсу.

  Окрім того, радіообладнання БПЛА рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації віднесено до видів радіообладнання, яке має низький рівень відповідальності суттєвим вимогам Технічного Регламенту та підлягає внесенню до Реєстру радіоелектронних РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування.

  "На сьогодні, на жаль, за підрахунками спеціалістів, близько 60% безпілотників в Україні взагалі не проходять оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання (затвердженого постановою КМ України від 24.05.2017 №355). Наприклад, у мене немає інформації, що таку оцінку пройшов хоча б один БПЛА вітчизняного виробництва. Ми спілкувалися з європейськими експертами, які зазначили, що така проблема існує й у них. Був наведений досить великий відсоток БПЛА, що надходить на ринок ЄС і не відповідає вимогам Директиви 2014/53/ЄС та європейським стандартам", – зазначив Олександр Лисенко.

  Попередній матеріал
  Загроза блекауту: Кличко заявив, що мешканці Києва стали заручниками "Нафтогазу"
  Наступний матеріал
  У Києві більш як 30 осіб отруїлися шаурмою біля двох станцій метро
  Теги:
  Loading...