Суд у справі Януковича
Суд у справі Януковича 5 канал

Визначили остаточну дату дебатів: подробиці судового засідання у справі Януковича

Адвокати президента-втікача планували викликати на допит ще близько 250-ти свідків

Оболонський районний суд, який розглядає справу про державну зраду Віктора Януковича, призначив остаточну дату дебатів: 30 липня о 10 ранку. До того часу засідань уже не буде. Хоча не всі свідки, на яких наполягала сторона захисту, допитали під час слухань.

Зокрема, сьогодні, 17 липня, адвокати наполягали на допиті ще трьох осіб: у режимі відеоконференції з Криму були готові говорити охоронці екс-президента. Їх заслухати суд відмовився через відсутність їхніх прізвищ у списку затверджених раніше свідків.

Також захисники заявили про готовність свідчити першого президента України Леоніда Кравчука та Павла Лебедєва, міністра оборони часів Януковича. Загалом адвокати планували викликати на допит ще близько 250-ти свідків. Утім судді зазначили, що для цього у них було шістдесят засідань, тож тепер час переходити до дебатів.

"Суд в порушення і грубе ігнорування всіх міжнародних норм та стандартів правосуддя, в порушення основ демократичного суспільства сьогодні відмовив у допиті свідків захисту, відмовив у допиті першого президента країни Леоніда Кравчука, у дослідженні міжнародних експертних досліджень, які повністю спростували позицію прокуратури щодо державної зради Януковича", – заявив адвокат Віктора Януковича Віктор Сердюк.

Суд також відмовився брати до розгляду мовну експертизу листа Януковича до Росії, над якою працювали українські, американські, швейцарські та британські фахівці, через відсутність документів, які мали б підтвердити кваліфікацію цих експертів.

"Сторона захисту не навела достатніх мотивів, яка є саме мета для цих нових свідків, за які саме показання вони повинні нам сказати під час судового засідання, тому я вважаю що суд прийняв дане рішення законно та обґрунтовано", – зазначив прокурор ГПУ Руслан Кравченко.

Попередній матеріал
Венеція в Україні: оприлюднені наслідки зливи на Хмельниччині – відео
Наступний матеріал
Farnborough-2018: "Антонов" пропонує політати разом – дивовижне відео
Loading...

Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – трансляція

Засідання Оболонського райсуду у справі про держзраду Віктора Януковича – завершено

Екс-голову Апеляційного суду Криму підозрюють у держзраді

Справа Савченко: ланцюжок відводів суддів поповнився новою ланкою

"Межигір'я" нарешті передали в управління державі

Вишинському повідомили про нову підозру