Ганна Герман на допиті
Ганна Герман на допиті
Скріншот відео

"Стверджував, що нікуди не поїде": Герман розповіла, чому Янукович утік з України

За словами Герман, Янукович писав листи в РФ не для втечі з України, а щоб навести лад

У вівторок, 26 червня, Ганну Герман допитали у справі про державну зраду Віктора Януковича. Екс-радник колишнього президента є свідком захисту і вона розповіла своє бачення подій 2014 року.

Спочатку на засіданні суду відбулася невелика перепалка, оскільки прокурори не хотіли допитувати Герман, яка не була заявлена як свідок, а замість неї повинні були допитати одного з охоронців президента-утікача.

Допит тривав годину. Більшість запитань йшли від адвоката Януковича Віталія Сердюка. Герман одразу попередила, що захищатиме екс-президента, тому що, на її думку, він був "гарним менеджером і адміністратором" та говорив лише українською мовою, тому вона зазначила, що не розуміє, чому проти нього всі повстали.

За словами Герман, Янукович писав листи в РФ не для втечі з України, а щоб навести лад. І, за словами допитаної, екс-президент писав листи не тільки Путіну, а й європейським сусідам, зокрема Німеччині.

Також Герман зазначила, що президент-утікач не усунувся від повноважень, він перебував на території України навіть коли його позбавили президентства. Герман каже, що Янукович перебував у день втечі постійно на зв'язку в телефонному режимі і стверджував, що нікуди з України не поїде.

Що згодом спонукало гаранта втекти – Герман каже, що достеменно не знає.

"Але, на скільки я розумію, Віктор Федорович вважав, що його перебування тут (в Україні – 5.UA) призведе до ще більшого загострення конфлікту", – заявила екс-радниця Януковича.

Одразу після засідання і Ганна Герман, і прокурори покинули залу суду і не надали коментарів.

Адвокати ж стверджують, що справа суто політична, що їм не дають право висловитися, що їхні клопотання не задовольняються і що вони не можуть представити усіх своїх свідків.

Скільки ще триватиме розгляд справи наразі не відомо. Сторона захисту вважає, що якщо справа буде закінчена, як прогнозують, за кілька місяців – це буде доказом політичного тиску.

Наступне засідання відбудеться 16 липня. У суді планують допитати Костянтина Кобзаря – колишнього очільникв Служби безпеки часів Віктора Януковича.

Попередній матеріал
Закон "Про валюту": експерт розповіла, як НБУ зможе зупиняти "вимивання" валюти за кордон
Наступний матеріал
Прес-конференція голови уряду Данії та прем'єр-міністра України – відео

Засідання Оболонського райсуду у справі про держзраду Віктора Януковича – завершено

Засідання Оболонського райсуду у справі про держзраду Віктора Януковича – відео

Справа про держзраду Януковича: що розповів черговий допитаний у суді

Справа про держзраду Януковича: чому перенесли засідання

Засідання райсуду Києва у справі про держзраду Януковича: допит свідків захисту – відео

У листі Януковича до Путіна було 6 аркушів: подробиці