Допит Володимира Павленка

Організовували замах на вбивство і теракт: що розповів екс-охоронець Януковича в суді

Перед допитом він попросив озвучувати запитання російською, однак суддя сказав, що проводитиме засідання українською

Охоронця екс-президента Віктора Януковича допитали в Оболонському райсуді столиці у п'ятницю, 8 червня. У справі про державну зраду Януковича колишній начальник його служби безпеки Володимир Павленко проходить як свідок сторони захисту.

У лютому 2014 року він поїхав з тодішнім президентом до Ростова та Москви і працював на Януковича до червня того самого року.

Він давав покази понад три години. Допит проводили в режимі відеоконференції із Криму, де мешкає нині Павленко. Перед допитом свідок попросив, щоб запитання йому ставили російською мовою, оскільки українською він може некоректно зрозуміти. Натомість суддя Дев'ятко відповів, що можна залучити перекладача, але сам він засідання проводитиме українською. Відтак Павленкові довелося слухати українську мову.

Відповіді свідка були розлогими та з подробицями. Зокрема, він повідомив про те, що опозиція готувала на майдані теракт 19 лютого 2014 року: туди нібито мали привезти бензовоз, підпалити його і в усьому звинуватити тодішню владу. На запитання судді, чи може свідок назвати прізвища людей, які надали йому цю інформацію – Павленко тричі відмовився відповідати.

Він не зізнався навіть, коли його попередили про загрозу кримінальної відповідальності, адже допитуваний назвав прізвища людей, які нібито були причетні до організації теракту – Турчинов, Ярош та Мірошниченко – Павленко не розкрив джерел інформації.

Щодо причини, через яку Янукович виїхав 21 лютого з Києва, свідок сказав, що утікач боявся за своє життя, адже за інформацією охоронців Януковича, у Межигір'ї на нього готували напад.

Зокрема Павленко розповів, що Янукович мав брати участь у так званому сепаратистському з'їзді депутатів сходу та півдня. Після того, як Павленко вранці оглянув приміщення Палацу спорту, він побачив, що там немає розсадки за прізвищами і є багато людей. За словами Павленка, йому повідомили, що там і планують вбити Януковича. Джерел інформації він знову-таки не назвав, але розповів, яким мав бути замах на вбивство.

"Там було близько 3 тис. осіб, в основному з партії "Свобода", з місцевих осередків та їхні прибічники. Також була інформація, що як замах першої групи буде невдалим – планували застосувати вогнепальну зброю на виході, або ж закидати його кортеж коктейлями Молотова", – розповів екс-охоронець Януковича.

Також 22 лютого, за словами Павленка, він став свідком, як Рибак, Клюєв та Янукович разом готували текст звернення до міністрів закордонних справ Німеччини, Франції та Польщі із проханням надати Україні поліцейську та військову допомогу.

Крім того, Павленко докладно розповів про хаотичний план переміщень та втечі Януковича з України до Росії. З Криму вони 24 лютого 2014 року морським транспортом добралися до Росії, а вже після цього вирушили до Ростова.

І 1 березня того самого року, в заміському будинку Янукович написав лист-звернення до президента Росії з вимогою ввести війська на територію України. І саме Павленко, за його словами, відправив листа у міністерство закордонних справ РФ.

Це вже 53 засідання у справі про держзраду Януковича та посіябництво у веденні агресивної війни Росією щодо України.

Попередній матеріал
Курячий бізнес "із запахом": поліція Київщини викрила масштабний пташиний могильник
Наступний матеріал
Назавжди змінила світове мистецтво: в Одесі попрощалися з режисером Кірою Муратовою

Засідання Оболонського райсуду у справі про держзраду Віктора Януковича – відео

Справа про держзраду Януковича: що розповів черговий допитаний у суді

Справа про держзраду Януковича: чому перенесли засідання

Суд визнав невинним журналіста Коцабу

Засідання суду Києва у справі про держзраду Віктора Януковича – трансляція

Чи матиме успіх закон про Антикорупційний суд – думки депутатів та експертів