Прощання з Кірою Муратовою
Прощання з Кірою Муратовою 5 канал

Назавжди змінила світове мистецтво: в Одесі попрощалися з режисером Кірою Муратовою

За свою творчу кар'єру Муратова зняла понад 20 стрічок, була членом Американської кіноакадемії, що визначає лауреатів премії "Оскар"

В Одесі прощаються з відомою українською актрисою, кінорежисером та сценаристом Кірою Муратовою. В холі кіностудії, де вона працювала, виставили портрет і запалили свічку. Поруч поклали книгу пам'яті, аби кожен, хто прийшов попрощатися з померлою, міг написати теплі слова на її честь.

Туди ж люди приносять квіти, адже згідно з заповітом самої Муратової, похорон закритий – лише для близьких. Публічних прощань режисер не хотіла. Кіра Муратова пішла з життя на 84-му році життя. За свою творчу кар'єру вона зняла понад 20 стрічок, була членом Американської кіноакадемії, яка визначає лауреатів премії "Оскар".

"Шкода, шкода її звичайно. Всі хочуть попрощатися, але вона такий заповіт залишила, щоб на кладовищі навіть ніхто не приходив. Її кремують і все", – зазначила сусідка Муратової Катерина Логінова.

"З приходом Муратової прийшла нова епоха і одеського, і вітчизняного українського кіно. Муратова пішла – ця епоха залишилася. Епоха Муратової виборола право громадянства не в Одесі, і не в Україні, а у світовому мистецтві, це однозначно", – наголосив кінокритик і член правління Національної спілки кінематографістів України Євген Женін.

Попередній матеріал
Організовували замах на вбивство і теракт: що розповів екс-охоронець Януковича в суді
Наступний матеріал
Зустріч Президента України зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка – відео
Loading...