Юрій Ільїн
Юрій Ільїн Комсомольская правда

Екс-командувач ВМС: Коли почався Майдан у Києві, в Криму обстановка теж почалася змінюватися

Екс-командувач ВМС розповів, що відбувалося у Криму, коли в Києві розпочався Майдан

У четвер, 19 квітня, в Оболонському суді столиці свідчення давав командувач Військово-морських сил часів Януковича – Юрій Ільїн, який нині переховується у Криму. Покази він давав за допомогою відеозв'яку – як свідок у справі про держзраду президента-втікача, нагадує "5 канал".

Як заявив на суді сам Юрій Ільїн, 2014 року він регулярно доповідав про зміну ситуації у Криму з початком Революції Гідності, однак реакції від Києва не було.

"Коли у Києві почалися події на Майдані, в Криму обстановка теж почалася змінюватися. Ми це бачили. Це були певні сигнали для нас, для військових. Першим сигналом були публічні заяви кримських політиків, депутатів про те, що в разі неконституційної зміни влади Крим не буде підпорядковуватися Києву і буде активно боротися за свою незалежність", – розповів свідок.

Читайте також: Суд у справі Януковича: зачитали секретні документи СБУ та допитали Добкіна

Він додав: "Була інформація про організацію загонів самооборони – вони почали з'являтися по всьому Криму. Я мав зустрічі з Могильовим (Анатолій Могильов, голова Ради міністрів АР Криму з 2011 по 2014 рр.) і Яцубою (Володимир Яцуба, колишній голова севастопольської міськдержадміністрації), я ставив їм ці питання. Рекомендував не випускати ситуацію з-під контролю. Могильов сказав, що формування загонів – це відповідь на дії радикалів у Києві. Яцуба те ж підтвердив".

Розповів Ільїн і про стан Військово-морських сил за часів головування Януковича та їх систематичне недофінансовування. Свої відносини з екс-президентом Ільїн характеризує як службові. Нині чоловік мешкає в Криму та працює у приватній фірмі.

Допит Ільїна триває і нині. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної церкви
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Loading...