Суд у справі Януковича: зачитали секретні документи СБУ та допитали Добкіна

Колишній очільник Харківщини дії екс-президента назвав виправданими. Окрім однієї – Добкін і досі не може пробачити Януковичу втечу з України

Екс-регіонала, "опоблоківця" Михайла Добкіна допитали в Оболонському райсуді у справі про державну зраду Віктора Януковича. За часів президентства саме Добкін очолював Харківську обласну державну адміністрацію. Він розповів про зустріч 21 і 22 лютого 2014-го року з Януковичем у Харкові і заявив, що той не мав намірів тікати з України. Також у суді оприлюднили розсекречені листи тодішніх керівників СБУ до президента, які доводять – підозрюваний у держзраді знав про сепаратистську діяльність, яку російські агенти здійснювали на території України.

Ранок в Оболонському суді. Присутні очікують на свідка, який одним з останніх бачив президента-втікача на території України. Але колишній регіонал, нині депутат з "Опоблоку" Михайло Добкін запізнюється. Суд вирішив часу не гаяти і продовжити дослідження матеріалів справи. Серед них – розсекречені листи керівників спецслужб часів Віктора Януковича. З'ясувалося, і Ігор Калінін, який очолював у 2012-2013 роках СБУ, і його наступник Олександр Якименко попереджали Януковича про те, що Кремль роздмухує сепаратистські настрої в Україні і пропагує ідею "руського мира". Секретну доповідь оприлюднили в суді.

"Зазначено, що особисто президенту Януковичу повідомляється, що наявна в СБУ інформація… свідчить про загрози національній безпеці України внаслідок агресивної експансії російського капіталу в усі сфери життєдіяльності держави", – зачитує суддя Владислав Дев'ятко.

Прокурори, які наполягали на приєднанні до справи розсекречених документів, пояснюють – вони свідчать, що Янукович знав про незаконну діяльність російської агентури на території України. І нічого не робив, аби їй перешкодити.

Захист демонструє інший документ – заяву, яку вони привезли з останнього свого відрядження в Ростов-на-Дону. "Підписана вона особисто В. Януковичем. І її суть у тому, що він вимагає забезпечити його участь у цій справі і забезпечити свідків, як це передбачено законодавством, не замінюючи на штучні процедури допиту шляхом комп'ютерних програм", – зазначає адвокат Анатолій Сердюк.

У відповідь: "Суд надав можливість брати участь шляхом відеоконференцзв'язку обвинуваченому Януковичу. З тих чи інших обставин він цим не скористався. І не дав показання по суті цієї справи".

У той час до суду з'явився колишній політичний соратник Януковича. Спочатку Михайла Добкіна не було в переліку свідків сторони захисту. Але після того, як адвокати президента-втікача побачили чергове інтерв'ю колишнього керівника Харківської області, вони вирішили, що його свідчення можуть зіграти на користь Віктору Януковичу.

"21 лютого 2014-го Янукович приїхав до Харкова…", – розпочав свої свідчення екс-регіонал. Тодішній президент почав скаржитися екс-керівнику Харківської області, що його хочуть убити. Добкін каже – до останнього не міг повірити, що президент утік. Оскільки той йому розповідав про наміри залишатися в Україні.

"Поки ми з ним не розлучилися, всі його плани були пов'язані винятково з Україною. Він не збирався нікуди їхати і не був схожим на людину, яка збирається бігти. Єдине, він мені сказав, що аби не провокувати ситуацію, щоб не було ескалації, він буде з робочим візитом у декількох регіонах. Один з них – це Харків, збирався у Крим, у планах були Донецька та Луганська області", – виступає нардеп.

У Крим Янукович таки потрапив – для того, щоб звідтіля втекти в Росію. Всі політичні події, які відбулися в Україні після його втечі, свідок назвав злочином і держперевором. А дії колишнього президента Януковича – виправданими. Окрім однієї – Михайло Добкін і досі не може пробачити своєму колишньому босу втечу з України.

У четвер суд продовжить слухати свідків сторони захисту. На черзі – командувач Військово-морських сил часів Януковича – Юрій Ільїн, який нині переховується у Криму.

Ірина Герасимова, Іван Довганий, Сергій Новіков, "5 канал"

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чи постраждала взаємодія України з НАТО внаслідок позиції Угорщини – Пристайко
Наступний матеріал
Прем'єра-презентація фільму "We are soldiers" у кінотеатрі "Жовтень" – відео