5 канал

Справа про держзраду: чому адвокати Януковича готують позов до ЄСПЛ на українських суддів

На сьогоднішньому засіданні планували допитати чергового охоронця Віктора Януковича за допомогою онлайн-трансляції, однак адвокати не забезпечили явку свідка до суду

Захисники Віктора Януковича готують скаргу до Європейського суду з прав людини на дії українських суддів та правоохоронних служб. Про це заявив адвокат екс-президента після засідання у справі про державну зраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді у четвер, 21 червня.

Зазначається, що сьогоднішнє засідання, в порівнянні з минулими, було надзвичайно коротким. На суд адвокати скаржитимуться, бо він, на їхнє переконання, є упередженим і головний суддя має вказівку з верхівки української влади коли треба ухвалити рішення у справі про держраду Януковича.

На силові структури скаржитимуться тому, що, як переконані адвокати, під час досудового допиту свідків на них тиснули, зокрема працівники СБУ.

На сьогоднішньому засіданні планували допитати чергового охоронця Віктора Януковича за допомогою онлайн-трансляції, однак адвокати не забезпечили явку свідка до суду, тож допит відбудеться у п'ятницю, 22 червня, о 10:00. Натомість захист Януковича заявив, що потребує допиту додаткових свідків, потреба в яких з'явилася під час попередніх засідань. Однак суд заявив, що у захисту з минулого року було чимало часу, щоб викликати на допит усіх свідків, які потрібні стороні захисту, але вони цим правом не скористалися.

Прокуратура заявила, що в такий спосіб захист умисно затягує справу, суд, своєю чергою, заявив, що до 30 липня всі свідки за графіком мають бути допитані, після чого сторони перейдуть до дебатів.

"Сторона захисту знову не готова до судового засідання. Не забезпечила знову участь своїх свідків, вже більше як півроку", – заявив прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравченко.

В результаті, адвокати звинуватили суд в упередженості.

"Дії суду, який відмовляє досліджувати наші докази, допитувати свідків у справі, як свідків, які перебувають на території РФ, так і свідків – на території США, свідчать про те, що суд заздалегідь уже ухвалив рішення у цій справі. Якщо б суд був поза тиском держави, керувався винятково нормами кримінально-процесуального законодавства – він був би зобов'язаний дослідити весь обсяг доказової бази, який ми підготували", – пояснив позицію сторони захисту адвокат Януковича Віталій Сердюк.

Сергія Бернадського – офіцера Служби безпеки за часів Януковича, якого суд хотів допитати сьогодні, очевидно допитають завтра.

Нагадаємо, що ключових свідків у цій справі з боку захисту, а саме: Януковича, Захарченка, Клюєва, Азарова досі не вдалося допитати. Однак останній, як стало відомо в процесі нинішнього засідання, готовий свідчити в Оболонському суді – йдеться про екс-прем'єр-міністра Миколу Азарова. І наразі сторони з'ясовують дату, коли можна буде провести допит.

Попередній матеріал
СБУ викрила колишнього бойовика "ЛНР" – відео
Наступний матеріал
"Душа нашого народу": Україна прощається з геніальним поетом Іваном Драчем
Loading...

Засідання Оболонського райсуду у справі про держзраду Віктора Януковича – відео

Справа про держзраду Януковича: що розповів черговий допитаний у суді

Справа розстрілів Майдану: прокурори просять потерпілих вийти на зв'язок

Херсонський суд продовжив запобіжний захід довіреній особі Путіна

Оновлення триває: у судовій системі понад 30% вакансій

Суд визнав невинним журналіста Коцабу