Іван Драч прощання

"Душа нашого народу": Україна прощається з геніальним поетом Іваном Драчем

Іван Драч був відомим поетом, філософом, громадським діячем – душею нашого народу

Сьогодні, 21 червня, країна прощається з Іваном Драчем. Про це повідомляє Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні вся Україна прощається зі своїм Великим Сином Іваном Драчем – відомим поетом, філософом, громадським діячем – душею нашого народу. Однак, найбільший і найцінніший його твір – Незалежність України. Нехай Господь пошле йому Царство Небесне!", – зазначив Президент.

Як повідомляв 5.UA, на 82-му році пішов із життя Іван Драч. Український поет-шістдесятник, перекладач, кіносценарист, драматург, державний та громадський діяч – помер у лікарні Феофанії після тривалої хвороби. Іван Драч народився 17 жовтня 1936 року в с.Теліжинці Тетіївського району Київської області. Творчий шлях розпочав у період "хрущовської відлиги". Як поет Драч дебютував у 1961 році, коли київська "Літературна газета" опублікувала його поему–трагедію "Ніж у сонці". З 1962 року був членом Спілки письменників України. У 1976 році він отримав Державну премію УРСР ім. Т. Г. Шевченка за збірку віршів "Корінь і крона". Іван Драч працював у газетах "Літературна Україна" і "Батьківщина", а також на кіностудії ім. О. П. Довженка. Після початку Перебудови відновив контакти в дисидентських колах.

Попередній матеріал
Справа про держзраду: чому адвокати Януковича готують позов до ЄСПЛ на українських суддів
Наступний матеріал
"Територія полита кров'ю": ухвалення будівництва на місці колишнього концтабору обурило активістів у Львові

Жахлива ДТП під окупованим Сімферополем: є загиблі

Помер після видалення зуба: у Львові суд визнав анестезіолога винною, але відпустив на волю

На Херсонщині струмом вбило десятирічного хлопчика

У Києві вогонь знищив приватний будинок – двоє людей загинули

У столиці водій автобуса, повного дітей, помер просто за кермом

Під час грози: у Києві гілка дерева вбила жінку