Видатний поет, державний та громадський діяч Іван Драч: яким він був

Помер Іван Драч 5 канал
За заповітом письменника, в останню путь його проведуть у рідних у Теліженцях

На 82-му році пішов із життя Іван Драч. Український поет-шістдесятник, перекладач, кіносценарист, драматург, державний та громадський діяч – помер у лікарні Феофанії після тривалої хвороби.

"Помер уранці. А значить – не нажився", – написав про Івана Драча голова спілки кінематографістів Сергій Тримбач. Видатний українець відійшов у столичній клініці "Феофанія" після тривалої хвороби.

Помер Іван Драч
Помер Іван Драч5 канал

"Щоб ваша життєва книга – хай буде за 100 сторінок ця книга. Щоб туди було гарними літерами записано, щоб вибули здорові…", – фрагменти відео, знятого півтора року тому на малій батьківщині поета. Мешканці села Теліженці, що на Київщині, вітали свого земляка із 80-річчям. Іван Драч часто бував у місцині, де народився в жовтні 1936 року.

"Народився я чому? Через те що Сталін, після того, як була страшна голодовка, коли десятки мільйонів людей загинули від голоду, Сталін заборонив з 36-го року аборти. В мене було сталінське дитинство", – згадував Драч.

Помер Іван Драч
Помер Іван Драч5 канал

Учився Іван в університеті Шевченка. Через творчі та політичні погляди його відрахували з вишу. Пізніше він зміг відновитися на заочному відділенні. Згодом працював у редакції газети "Літературна Україна". До того ж часу відносять перші контакти Івана Драча з українськими дисидентами.

Однак після розгону незгодних із радянським режимом у травні 1966 року, Іван Драч написав відкритий лист до влади. В ньому він каявся в своїх зв'язках із дисидентами. Та сконцентрувався на творчості. В його доробку, зокрема, поетичні збірки "Соняшник", "Київське небо", "Шабля і хустина", "Храм сонця".

Помер Іван Драч
Помер Іван Драч5 канал

За життя Іван Драч встиг попрацювати і на кіностудії імені Довженка. Саме там написав сценарії до фільмів, які стали класикою українського кіно. Перу митця, зокрема, належать сценарії до фільму "Пропала грамота", "Криниця для спраглих" та "Камінний хрест".

Помер Іван Драч
Помер Іван Драч5 канал

Політичну діяльність митець відновив у 1989-му – коли разом із В'ячеславом Чорноволом та іншими українськими дисидентами створив "Народний рух України" – першу офіційну українську антирадянську організацію. Згодом його тричі обирали до Верховної Ради – вже незалежної України. У 2009 році в його родині сталося горе – за загадкових обставин помер син Івана Драча Максим. Його поховали в Теліженцях. Там само, за заповітом письменника, проведуть в останню путь і Івана Драча.

Тетяна Мосієнко, "5 канал"

Попередній матеріал
Світ починає розуміти, що Росія не зупиниться на території України – Клімкін
Наступний матеріал
Безпечні пляжі та місця відпочинку в Києві: плюси і мінуси
Loading...