Оновлення триває: у судовій системі понад 30% вакансій

  Наразі триває добір суддів у першу інстанцію, також планується, що наприкінці жовтня кандидати на посади суддів складатимуться кваліфікаційний іспит

  Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков заявив, що в судовій системі понад 30% вакансій. Про це він сказав під час VI Міжнародного судово-правового форуму, інформує прес-служба ВККСУ на сторінці у Facebook.

  "Якщо хтось сумнівається в оновленні, то хочу наголосити, що в судовій системі є більше як 30% вакантних місць. А з кваліфікаційним оцінюванням цей відсоток збільшується. Це означає, що у адвокатів та інших правників є хороша можливість піти працювати у судову систему, тим самим оновити її", – наголосив Козьяков.

  Він повідомив, що зараз триває добір суддів у першу інстанцію, також планується, що наприкінці жовтня кандидати на посади суддів складатимуть кваліфікаційний іспит.

  Окрім добору восени ВККСУ працюватиме над конкурсними процедурами до ІР-суду та Верховного Суду.
  Водночас заступник голови ВККС Станіслав Щотка під час форуму детальніше ознайомив присутніх з роботою комісії. Він повідомив, що за останній період ВККСУ розробила 44 нормативних актів, які регламентують діяльність комісії.

  "Наразі в Україні є 2447 вакантних посад у судах. Якщо ми оголосимо конкурс в апеляцію, то вона буде наповнена суддями першої інстанції. У такому випадку ми отримаємо «обезкровлену» першу інстанцію, тому конкурсу до апеляційних судів поки що не буде – це наша відповідь викликам часу. Зараз ми займаємося процедурою добору суддів у першу інстанцію", – наголосив Щотка.

  Також він розповів, що попереду у ВККСУ робота щодо переведення суддів до інших судів.

  Як повідомляв 5.UA, громадська рада доброчесності лише сприяє роботі ВККСУ щодо оцінювання суддів та не може виносити остаточного рішення стосовно доброчесності або професійної етики окремого кандидата.

  Попередній матеріал
  Передати слова підтримки: омбудсмен Денісова вирушила в Росію до українських політв'язнів
  Наступний матеріал
  Гривня очолила рейтинг валют світу за темпами зміцнення – Bloomberg

  Справа про держзраду Януковича: чому перенесли засідання

  Відмовив у пільговому проїзді: перевізник заплатить 2 тис. грн демобілізованому бійцю АТО

  Справа щодо вбивства Вороненкова: засідання суду почалося з двох раптових клопотань

  У Сумах заґратували чоловіка, який кинув гранату в натовп відвідувачів нічного клубу

  Нідерланди ухвалили угоду з Україною стосовно суду щодо катастрофи MH17

  Справа вживаних двигунів: Міноборони виграло позов проти Львівського бронетанкового заводу