5 канал

"Судова тяганина": з понад 100 справ НАБУ обвинувальний вирок винесли по одній

  Крапку у справах топ-корупціонерів може поставити Вищий спеціалізований антикорупційний суд - у разі його створення

  У кримінальних провадженнях, розпочатих Національним антикорупційним бюро, суд ухвалив лише один обвинувальний вирок. Про таке повідомляється у звіті відомства за друге півріччя 2017 року, передає "Укрінформ". 

  "Станом на 31 грудня 2017 року зі 107 справ, які перебувають у судових інстанціях, лише у чверті ухвалені рішення. Причому, серед цих рішень наразі є лише один обвинувальний вирок, за яким особу засудили до позбавлення волі", - зазначається у звіті.

  Так, рішенням Рубіжанського міського суду Луганської області було визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 369-2 ККУ, і засуджено до 3 років ув'язнення Аліхмана Ахмедова, який виконав роль посередника в отриманні хабара суддею Сєверодонецького міського суду. Вирок набув чинності 1 вересня 2017 року.

  Крім того, в Антикорупційному бюро повідомили, що цьогоріч набуде чинності вирок суду стосовно працівників Управління СБУ в Одеській області, яких визнали винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.15, ч. 4 ст. 190 ККУ. Їм призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  "Решта рішень у справах НАБУ та САП - це здебільшого угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем, укладені слідством в обмін на цінні свідчення або компенсацію шкоди, завданої державі, констатують у відомстві", - йдеться у повідомленні.

  Нині сума встановлених збитків за провадженнями НАБУ, які уже направлені до суду, перевищує 4 мільярди гривень. Якщо у цих справах таки буде винесено вирок, з'являться юридичні підстави для стягнення коштів у державний бюджет, зокрема і за рахунок заарештованого майна.

  Лише у рамках завершених розслідувань детективів НАБУ станом на 31 грудня 2017 року накладено арешт на 77 об'єктів нерухомості, 96 земельних ділянок, 70 автомобілів та корпоративні права на суму у понад 460 тисяч гривень.

  У НАБУ наголошують: крапку у справах топ-корупціонерів може поставити Вищий спеціалізований антикорупційний суд - у разі його створення.

  Попередній матеріал
  Електромобіль з педалями: перший прототип вже представили в Норвегії
  Наступний матеріал
  "Це позиція справжнього друга": про що говорили Порошенко та Президент Австрії
  Loading...