5 канал

Що за таємничий законопроект про контроль над НАБУ, САП і НАЗК з'явився у Раді

Артем Ситник переконаний – парламент хоче не просто спростити процедуру звільнення керівників антикорупційних органів, а прибрати його з посади

Директор НАБУ не виключає свого звільнення вже найближчими днями. Усе через законопроект від керівників двох найбільших фракцій, який несподівано з'явився в парламенті. За ним депутати мають право оголосити недовіру, а потім і звільнити керівника антикорупційного органу. Тобто його звільнення може бути політичним рішенням за результатами кулуарних домовленостей, а сам директор НАБУ став би їх фактичним заручником.

Від початку тижня в парламенті жодного дня без згадки про діяльність антикорупційних органів. Їхніх керівників навіть неодноразово викликали до Верховної Ради. Втім, зараз ті у відрядженні. І ось нині в парламенті з'явився документ, який передбачає можливість парламенту звільняти керівників антикорупційних органів. Але автори як внесли його до парламенту, так і… винесли.

Законопроект у парламенті несподівано з'явився вчора. Автори – керівники двох найбільших фракцій. Прописали: Рада може висловити недовіру чільникам антикорупційних органів. Як наслідок – відправити їх у відставку. Бо нині, приміром, керівника НАБУ, можна звільнити лише після проведення аудиту.

Виявляється, законопроект про недовіру керівникам антикорупційних органів учора ввечері навіть встиг розглянути профільний комітет і відправити в залу. Але зранку з порядку денного його забрали. Поки законопроект блукав коридорами, на нього посипалася критика й антикорупційних організацій, і світової спільноти. Зокрема, голова МВФ заявила, що антикорупційні органи мають бути незалежні.

Автори законопроекту відразу почали пояснювати і заспокоювати. В залі документ, який набув такого розголосу, не з'явиться. Поки що. І взагалі все не так зрозуміли – там жодних прізвищ і претендентів на звільнення немає. "Жодним чином про звільнення і про конкретні прізвища не йдеться. Ми внесли цей закон для дискусії. І сьогодні ми звернулися із заявою, і вона має бути опублікована, до голови Верховної Ради, щоб ми не поспішали", – наголосив голова фракції БПП Артур Герасимов.

Він не на часі. Але відкликати взагалі – автори не планують. Їх не влаштовує ворожнеча між ГПУ та антикорупційними органами. Тож стояти осторонь, кажуть, Верховна Рада не може.

Пояснення авторів законопроекту долетіли до Вашингтона, де у відрядженні перебувають керівники САП і НАБУ. Артем Ситник переконаний – парламент хоче не просто спростити процедуру звільнення керівників антикорупційних органів, а прибрати його з посади.

Так чи інакше – законопроект, який передбачає, що Верховна Рада може висловити недовіру керівникам антикорупційних органів, залишається в парламенті і готовий до розгляду. У порядок денний його можна внести будь-коли, якщо так вирішать на засіданні погоджувальної Ради.

Анна Мірошниченко, Микола Лєбєдєв, Юрій Усік, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
/

Попередній матеріал
"Усунули несправедливість": нардепи заднім числом підвищили собі зарплату
Наступний матеріал
"Емоційна розмова" з АТОвцями Дніпра: чому чільник медцентру опинився у смітнику
Loading...