Віктор Концур у смітнику
Віктор Концур у смітнику 5 канал

"Емоційна розмова" з АТОвцями Дніпра: чому чільник медцентру опинився у смітнику

Ветерани АТО кілька місяців не отримують пенсій за інвалідністю, адже не можуть пройти щорічну медкомісію

Десятки ветеранів АТО на Дніпропетровщині кілька місяців не отримують пенсій за інвалідністю, адже не можуть пройти щорічну медичну комісію, аби підтвердити свій статус. Причини відмови у проходженні медкомісій демобілізовані військовослужбовці пришли з'ясовувати в медцентр  гуртом. Але розмова вийшла надто емоційною і головний лікар опинився у сміттєвому баку.

На підвищених тонах близько трьох десятків ветеранів АТО намагаються дізнатися в головного лікаря Віктора Концура – чому їм не дозволяють пройти медкомісію. Адже без підтвердженого статусу інваліда – не отримають пенсії. Відповіді не почули, тож перейшли до фізичного впливу. Чільник медустанови опинився в сміттєвому баку.

Ветеран АТО пояснює ситуацію. Внаслідок кульового поранення в голову під час оборони донецького аеропорту він має групу інвалідності. Щоб отримувати пенсію, щорічно має проходити повторну медичну комісію, але лікарі його не приймають. Як і ще кількох десятків бійців.

"Станом на 2 листопада мені призначили перекомісію. Прийшов, а мені кажуть "ми тобі не можемо продовжити групу, тому що вилучені архівні справи". Від вересня мені не виплачували пенсії, а в мене двоє дітей", – бідкається ветеран АТО Андрій Кіснер.

Медичні документи майже семи сотень бійців АТО за рішенням суду вилучили слідчі – пояснює Коцур, уже перебуваючи у власному кабінеті. Але відразу з'ясовується – більшість справ  правоохоронці повернули.

"Цей архів вилучили і повернули головному лікарю. Ось він стоїть, ви можете подивитися. Це дуже сильно ускладнює роботу, і справді, є люди, зараз – більш як 10 осіб, які не можуть пройти повторно комісію протягом цього часу", – каже голова обласної МСЕК №5 Тетяна Лук'янченко. Їй одразу відповідає головний лікар: "Співробітники поліції віддали мені ці справи під відповідальне зберігання".

Медичні  документи ветеранів АТО справді вилучали слідчі – підтверджують правоохоронці. Адже розслідують справу хабарництва за видачу підробних посвідчень. Кажуть, у них досі є документи ще близько двох сотень інвалідів.  Але, в разі необхідності, можуть на деякий час повернути документ.

"У разі необхідності отримання документа, МСЕК  повинен звернутися до слідчого підрозділу із відповідним запитом і слідчий надасть цей документ", – наголошує речник ГУ НП у Дніпропетровській області Ганна Старчевська. У поліції кажуть, за необхідності вилучені документи можуть надати у будь-який час.

Наталія  Світлова, Андрій Ковбаса, "5 канал"

Попередній матеріал
Що за таємничий законопроект про контроль над НАБУ, САП і НАЗК з'явився у Раді
Наступний матеріал
Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Купуй українське": чим це загрожує
Loading...