5 канал

Батареї – це розкіш: яке насправді житло пропонують ветеранам АТО

Влада намагається забезпечити житлом учасників війни на сході та одночасно – позбутися проблем з утриманням старих будівель

Інвалідам АТО під житло пропонують старі занедбані приміщення. Так, у Бердичеві намагаються, згідно із законом, забезпечити квадратними метрами учасників війни на сході й одночасно позбутися проблем з утриманням старих будівель. Захисники країни тепер вимушені захищати свої інтереси в судах. Кореспондент "5 каналу" побувала в будинку, де пропонують оселитися ветеранам АТО.

Інвалід 3-ї групи Дмитро Боголюб обурений тим, як держава віддячила йому за втрачене здоров'я. На початку бойових дій на сході чоловік добровольцем пішов на фронт. Воював у складі 30-ї механізованої бригади. Рятуючи товариша, зазнав мінно-вибухової травми. Два роки тому написав заяву до міськвиконкому на отримання житла. Йому запропонували квадратні метри у покинутому приміщенні колишнього дитсадка, у віддаленій частині міста. Згадує: "Я коли туди зайшов, у мене нога провалилась у трухляву підлогу, насилу ногу витягнув звідти. Там нема нічого, місцями зрізані батареї".

Міська рада планує, що занедбану будівлю поділять на 14 квартир. Їх роздадуть ветеранам АТО. Обіцяють підвести усі необхідні комунікації. А після закінчення ремонтів – дозволити приватизувати. "Приміщення в хорошому стані. Воно було під пультовою охороною, не розграбовано. Але треба робити внутрішні перестінки та роботи", – запевняє заступник міського голови Бердичева Сергій Онофрійчук.

Нині родина Дмитра Боголюба мешкає у гуртожитку і чекає на поповнення. А на ремонт у колишньому дитсадку, каже ветеран, не має ані грошей, ані здоров'я. Тож має намір відстоювати свої права у суді: "Я розумію, що тут більше нам ніхто нічого не запропонує. Нам сказали: відмовляєтесь, дивіться, хлопці, більше такого шансу у вас не буде".

"Законодавство України, відповідними нормативними актами визначає санітарні умови, яким має відповідати вказане житло, також метраж. Це має бути придатне для проживання житло. Якщо дана норма порушується, то громадянин має право на судовий захист своїх порушених прав", – пояснює правозахисник Олександр Гуменюк. На житло, передбачене законом, тільки у Бердичеві чекає майже сотня ветеранів АТО. Кожний п'ятий з них повернувся з фронту інвалідом.

Юлія Моцна, Віталій Сінєльніков, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
"Хотів щось зробити для Батьківщини, ціною життя": 18-річний боєць-сирота підірвався на міні й тепер дуже потребує допомоги
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": актор театру і кіно, людина-епоха Анатолій Хостікоєв в ефірі "5 каналу"