директор НАБУ Артем Ситник
директор НАБУ Артем Ситник 5 канал

Ситник назвав ТОП-5 країн, де залишили свій слід українські корупціонери

Сьогодні очільник Антикорупційного бюро звітував про роботу відомства, пишався успіхами детективів та говорив про тиск на співробітників НАБУ

У четвер, 8 лютого, директор НАБУ Артем Ситник провів брифінг про результати діяльності Антикорупційного бюро. Зустріч із журналістами він розпочав зі статистичної інформації. Зокрема, розповів про здобутки своїх підопічних за час роботи. Це вже шостий звіт НАБУ з часів його створення.

  • Успіхи роботи НАБУ у цифрах

За словами Артема Ситника, за час роботи Антикорупційного бюро вдалося викрити більше 300 топ-корупціонерів, до суду передали справи більш ніж півтори сотні з них. Результати діяльності НАБУ принесли державі й фінансову користь – до бюджету повернули 253 мільйони гривень та запобігли розкраданню 2 млрд гривень. Півтора мільярда з них – у сфері енергетики.

  • Запити до інших країн: залишили  слід українські корупціонери

Окремо відзначив директор НАБУ співпрацю з антикорупціонерами з інших країн. Це необхідно, оскільки українські корупціонери "дуже вигадливі", а географія їхніх діянь дуже широка.

"За період роботи задля викриття антикорупціонерів НАБУ і САП скерувало майже 300 запитів до 57 країн. 130 із них виконано, що є дуже непоганим результатом. Латвія, Кіпр, Австрія, Велика Британія та Швейцарія – це ті ТОП-5 країн, де залишили свій слід українські корупціонери. До компетентних органів цих держав НАБУ зверталося найчастіше", – повідомив Синтник.

"Рекордсменом серед справ щодо кількості запитів, які направлялися до інших країн, є справа щодо заволодіння коштами державного підприємства "Східний гірничозбагачувальний комбінат" – 53 запити було скеровано. Ви всі знаєте, відносно кого ведеться ця справа і чому такий тривалий час йшло розслідування. Це 53 запити по одній справі, наголошую", – підкреслив голова Антикорупційного бюро.

  • Тиск на детективів НАБУ

Говорив Артем Ситник і про тиск, який чиниться на детективів Бюро. Зокрема, пригадав він про грудневий конфлікт між НАБУ та Генпрокуратурою. Очільник НАБУ заявив: не був ініціатором з'ясування стосунків і наполягає на ефективній співпраці з ГПУ.

  • Антикорупційний суд

Окремо говорилося і про створення Антикорупційного суду в Україні. Зі слів Ситника, цього року інституція так і не запрацює. А от очільник САП Назар Холодницький укотре закликав пришвидшити створення та початок роботи Антикорупційного суду.

Більше деталей - дивіться у включенні:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Екс-командувач ВМС ЗСУ: У 2014 році потрібна була спецоперація зі звільнення Криму
Наступний матеріал
Екс-начальник ВМС ЗСУ про анексію Криму: "Наряди на перешийку були зняті, їхнє місце зайняли "зелені чоловічки"
Loading...