Артем Ситник
Артем Ситник 5.ua

Антикорупційний суд, проект "Стіна" та обшуки: НАБУ в буклетах розповіло про роботу за півроку

На думку директора НАБУ, найбільш резонансними наразі є "газова справа" Онищенка, бурштинові справи щодо народних депутатів та свіжа справа про розкрадання на проекті "Стіна"

Національне антикорупційне бюро просить депутатів ухвалити закон про антикорупційний суд одразу після закінчення канікул. Про це заявив чільник НАБУ Артем Ситник на прес-конференції, звітуючи за півріччя роботи бюро. Його слухала кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

За її словами, Ситник оперативно прозвітував про піврічні підсумки роботи відомства, залишивши чимало часу для запитань та відповідей на них. А усю необхідну інформацію журналістам роздали у буклетах – там містяться усі цифри, суми, справи, кількість затриманих і кількість справ, що були передані до суду тощо.

На думку директора НАБУ, найбільш резонансними наразі є "газова справа" Онищенка, бурштинові справи щодо народних депутатів – вони зараз розглядаються в суді – і зовсім свіжа справа щодо розкрадань на проекті "Стіна". На думку Ситника, саме ці справи є досить показовими і вони показують, що в Україні досі існує корупція на найвищому рівні і зокрема – у Верховній Раді.

Власне до парламенту він і звернувся на брифінгу щодо необхідності створення Антикорупційного суду: "Є вирішальним для парламенту, для влади, створення цього суду. Бо зараз намагаються чергового разу обманути наших партнерів якимись палатами, які призведуть до ще гіршого результату, ніж ми зараз маємо в судах… Я публічно звертаюсь до нашої влади, до парламенту: подумати про державу, про країну і все ж таки не займатися обманом, маніпуляціями на темі Антикорупційного суду. А дійсно, або довести, що є реальні наміри боротися з корупцією, або визнати, що ви просто боїтесь створити суд, який поставить крапку в справах, які є".

Щодо останньої резонансної справи про розкрадання на проекті "Стіна" – Ситник переконаний, що це лише початок справи: "Розслідування тривало дуже довго. Ми вияви, що ряд робіт, які включені в акти приймання-передачі, вони не виконувалися. Кошти списувалися і потім перераховувались на фіктивні суб'єкти господарювання… Розслідування триває і виключати появу нових підозрюваних я не буду".

Розповів директор НАБУ наостанок про обшуки, які відомство проводило останніми днями. Подробиці – у відео:

Попередній матеріал
Мотузяник: Минулої доби ворог випустив по позиціях ЗСУ біля Азовського моря 40 боєприпасів з "Граду-П"
Наступний матеріал
Держзрада Януковича: як суд розглядав відео з Путіним і не тільки
Loading...

Ситник: Суди саботують розгляд корупційної справи щодо ОПЗ

В Одесі відкрився офіс НАБУ – все ще шукають керівника

Насірову вручили остаточну підозру, справа завершена – Ситник

Чому оформлені НАБУ справи досі не пройшли через суд – ексклюзивне інтерв’ю із Артемом Ситником

Колишньому посадовцю Генпрокуратури Дмитру Сусу повідомили про підозру

"Безпідставні підозри" і "жодних злочинних дій": директор ЛБТЗ виступив на брифінгу, вийшовши з СІЗО