Артем Ситник
Артем Ситник 5 канал

"Бачили цю вакханалію" – Ситник розповів про "зірвану Службою безпеки" спецоперацію в ДМС

Головним фігурантом корупційної схеми в міграційній службі не була перша заступниця голови ДМС – за словами Ситника, в цій справі задіяні декілька осіб

Диверсією, спрямованою проти Антикорупційного бюро, назвав чільник відомства дії Служби безпеки та Генпрокуратури – мова про зірвану спецоперацію НАБУ. Про це Артем Ситник заявив під час прес-конференції. Кореспондент "5 каналу" Наталія Коцкович слухала заяви керівника Бюро.

Офіційна версія НАБУ – спланована спецоперація детективів НАБУ, яка тривала декілька місяців. Вони намагалися викрити схему незаконної видачі паспортів громадян України людям, що не мають права на його отримання (іноземцям). Головним фігурантом цієї схеми не була перша заступниця голови Державної міграційної служби Діна Пімахова – за словами Ситника, в цій справі задіяні декілька осіб. А завдяки "диверсії" ГПУ та СБУ, як зазначив чільник Бюро, спецоперація була зірвана. І наголосив: щиро здивований тим, що бурштинову спецоперацію назвали "успішною" та "блискавичною", а цю – провальною, ба, навіть обшуки в детективів НАБУ провели.

"Мета №1 таких дій СБУ – зрив конкретної спецоперації. Конкретної спецоперації із документування корупційної схеми в Державній міграційній службі України. Я повторю – перший заступник голови служби не був тим фігурантом, на затримання якого ми розраховували. Ми розраховували розкрити масштабну корупційну схему саме в міграційній службі. Чому саме тут ми почали роботу з квітня 2017 року? На моє глибоке переконання, у країні, що воює, неможливий вільний доступ до отримання паспорта громадянина. Це може бути використано ворогом, представниками спецслужб інших держав. Ми бачили, яка вакханалія там відбувалася, тому і почали цю спецоперацію", – зазначив Ситник.

Ситник також заявив, що через обшуки на конспіративних приміщеннях Національного антикорупційного бюро України було зірвано всі спецоперації, які здійснювалися підрозділом офіцерів під прикриттям НАБУ.

Окрім того, він на камери звернувся до колег із правоохоронних органів, мовляв, їхня мета не досягнута і не буда досягнута – детективи НАБУ працюють прозоро. Наголосив, що після проведення обшуків, жодному з працівників Бюро не було вручено підозру. На думку Ситника, ніяких міжвідомчих воїн немає, а є лише "амбіції окремих керівників окремих структур".

Дивіться також: "Купа мала" з відомств і розслідувань: усі подробиці "непорозуміння" НАБУ та ГПУ

Генеральна прокуратура оприлюднила свою версію спецоперації НАБУ. В ГПУ стверджують, що заступник голови Державної міграційної служби України Діна Пімахова не раз відмовляла детективу НАБУ в ухваленні незаконних рішень. І наполягають, що детективи навмисно провокували її на отримання хабара.

За версією ГПУ, в антикорупційному бюро створили так званий таємний підрозділ, агенти якого штучно створювали умови для незаконного притягнення посадовців до кримінальної відповідальності. А потім хизувалися власними здобутками. Кажуть, що учасники цього підрозділу використовували конспіративну квартиру для оперативних нарад та розроблення подальших планів. Під час обшуків там вилучили документи із грифом "таємно" та "цілком таємно", спеціальні технічні засоби, а також паспорти громадян іноземних держав.

Дивіться також фотогалерею:

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Входив до "таємного підрозділу": в ГПУ оприлюднили свою версію спецоперації НАБУ в міграційній службі – відео
Наступний матеріал
НАБУ володіє інформацією про конспіративні приміщення інших правоохоронних органів – Ситник
Loading...
"Купа мала" з відомств і розслідувань: усі подробиці "непорозуміння" НАБУ та ГПУ

"Купа мала" з відомств і розслідувань: усі подробиці "непорозуміння" НАБУ та ГПУ

Брифінг першого заступника голови ДМС Діни Пімахової щодо спроби передачі ій хабаря – відео

Брифінг першого заступника голови ДМС Діни Пімахової щодо спроби передачі ій хабаря – відео

"При спробі передачі хабара затримано агента НАБУ" – ДМС

"При спробі передачі хабара затримано агента НАБУ" – ДМС

Суд у справі Ситника не відбувся: стала відома причина

Суд у справі Ситника не відбувся: стала відома причина

Викрито особу, яка пропонувала співробітнику НАБУ хабар у 800 тис. доларів

Викрито особу, яка пропонувала співробітнику НАБУ хабар у 800 тис. доларів

У СБУ наявний конфлікт інтересів у справі про корупцію в НАЗК – юрист

У СБУ наявний конфлікт інтересів у справі про корупцію в НАЗК – юрист