"Купа мала" з відомств і розслідувань: усі подробиці "непорозуміння" НАБУ та ГПУ

5 канал
Вони викривали хабарницю. Натомість самі потрапили під слідство. Служба безпеки та Генпрокуратура затримали агента Національного антикорупційного бюро саме в той час, коли він викривав посадовця міграційної служби, який порушив закон

Від самого ранку чільники відомств намагалися порозумітися. За круглим столом зібралися директор НАБУ, голова САП та Генпрокурор. Про що говорили та про що домовилися – далі у сюжеті "5 каналу".

Слідчі дії СБУ цього разу в Національному антикорупційному бюро. До відомства завітали напередодні. Журналістам багато не сказали: ані ілюстрацій, ані офіційних коментарів. Деталі спецоперації почали з'являтися від самого ранку четверга. Першими висловилися в НАБУ – дії спецслужби і Генпрокуратури там назвали спланованою диверсією.

"На наше переконання, має місце спланована диверсія щодо працівників Бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, реалізована Службою безпеки та санкціонована Генеральним прокурором. За інформацією НАБУ, наразі планується арешт ще трьох детективів бюро під прикриттям, а також керівника 2-го підрозділу детективів і керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", – відзвітувала речниця НАБУ Світлана Оліфіра.

НАБУ
НАБУ5 канал

Аби розібратися в ситуації, чільник НАБУ разом із головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зранку пішли до Генпрокурора. Кілька годин перемовин – і перші подробиці від посадовців. В середу агент антикорупційного бюро документував факт корупції з боку першого заступника голови Державної міграційної служби. Це частина піврічної спецоперації. Однак на цьому у розслідувані ставлять крапку. Через дії спецслужби справа набула розголосу. З Генпрокурором домовилися – ніяких затримань співробітників НАБУ не буде. Водночас, деталі спецоперації ані Артем Ситник, ані Назар Холодницький розголошувати не захотіли.

5 канал

"Ця операція тривала від весни. Дуже багато злочинних дій було задокументовано. Але вчорашня подія, розслідування ГПУ і СБУ, звичайно ж, наше розслідування, цю операцію фактично припинили", – зазначив Ситник. Холодницький додав: "Зараз ми не хочемо розголошувати будь-які факти щодо вчорашніх подій. Триває слідство, є таке поняття як таємниця слідства".

Багатослівнішим був Генпрокурор. Каже, до відомства надійшла заява від фігуранта розслідування. Чиновниця міграційної служби повідомила – її схиляють до хабаря. Прокурори почали стежити за спецоперацією НАБУ і помітили порушення закону. За словами Юрія Луценка, агенти справді провокували посадовця. Намагалися примусити її назвати суму і отримати нечисті гроші. Через це прокурори вирішили втрутитися в ситуацію.

"Прослуховували всі оперативні наради, які зводилися до одного: як зробити так, щоб вона таки назвала цифру. Обговорювалося питання – пити з нею не вино, а щось міцніше. Обговорювалося питання – давайте мене зловлять на наркотиках, а її сестра працює у міліції, вона мене за гроші звільнить. Обговорювались питання інтимні, й інші. З моєї точки зору, це – аморальні і незаконні дії", – заявив Юрій Луценко.

Свою позицію висловила і посадовець міграційної служби. Перед камерами Діна Пімахова нервувала. Однак переконувала, – нічого не знала про розслідування НАБУ. Просто хотіла викрити хабарника. З її слів, представник Арабського інвестиційного фонду пропонував їй гроші – $30 тис. за легалізацію іноземця. Сама вона, каже, не вимагала нічого.

"Я проводила із ним зустрічі. Я це підтверджую. Ви ж розумієте: щоб викрити хабарника, мені необхідно було вживати певних заходів при спілкуванні із ним. Які відбувалися під контролем Служби безпеки і Генеральної прокуратури", – зазначила перша заступниця голови Державної міграційної служби.

5 канал

Нині допитують агента НАБУ, якого затримала спецслужба під час обшуків. Він дає свідчення. Однак Генпрокурор переконує, – затримувати його не будуть. І анонсує чергові допити у понеділок. У ГПУ чекають щонайменше двох посадовців НАБУ. Окрім цього, відомства продовжать роботу кожен над своєю справою. Обіцяють всіляко сприяти одне одному. І вкотре запевняють, – конфлікту між відомствами немає.

Наталя Гончарова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ожеледиця паралізувала Дніпро та Запоріжжя: переповнені травмпункти, пусті аеропорти
Наступний матеріал
Як акція "Вісла" стала останньою дією у багатоактовій драмі українсько-польських взаємин
Loading...