Захист Януковича
Захист Януковича 5 канал

На суді вимагали поліцію – арештувати прокурорів: чому в Януковича вкотре новий адвокат

Обурені захисники заявили, що поскаржаться на суд і в ОБСЄ та в Генеральну прокуратуру

У Віктора Януковича з'явиться новий адвокат. Його вже ранком середи має надати екс-президентові держава. Таку ухвалу виніс Оболонський районний суд. Там уже другий день поспіль не можуть розпочатися судові дебати у справі про держзраду Януковича. Його нинішні адвокати хочуть продовжити допитувати свідків, утім, суд наполягає – цей етап уже завершився, тож слід переходити до дебатів. Як відбувалося чергове засідання суду і чому адвокати Януковича навіть викликали до зали суду поліцію – далі.

У справі державної зради Віктора Януковича суд провів уже щонайменше 60 судових засідань, заслухав півсотні свідків, з них 15 – зі сторони захисту. Крім того адвокати, прокурори та судді переглянули сотні текстових доказів, аудіо- та відеофайлів. І ось мали би перейти до судових дебатів. Проте – не склалося.

До судових дебатів не готові адвокати Януковича. В них ще є свідки, яких суд не слухав. Один з них – уже на прямому зв'язку із Мінська. Але слухати його суд не хоче. Мовляв, стадія допиту завершена. Адвокати – обурюються.

Розпочати судові дебати адвокати так і не дали. Заявили – поскаржаться і в ОБСЄ, і в Генеральну прокуратуру. Мовляв, суд поспішає винести вирок Януковичу. А в їхнього клієнта тим часом – усе добре. "Справи добре, активно працює над питаннями нашої країни", – з усмішкою зазначає адвокат Віталій Сердюк.

Крім того, Янукович підсилив свій адвокатський десант. Олександр Байдик – новий захисник. Каже: обвинувачений буквально кілька днів тому попросив його представляти інтереси. І це вже буде п'ятий адвокат екс-президента в цій справі.

Але стати до роботи новому адвокату не дали. Адже суд переконаний – команда захисників екс-президента регулярно зриває судовий процес. Прокурори в такій компанії працювати теж не хочуть. Просять суд призначити обвинуваченому нового, державного адвоката. Судді погоджуються, а нинішні захисники Януковича кличуть поліцію. Просять арештувати прокурорів.

Прокурори вже навіть не реагують на таку поведінку адвокатів. "Сьогодні суд підтримав позицію сторони обвинувачення щодо неприпустимих дій та поведінки адвокатів, яка не відповідає вимогам КПКУ. І було призначено безоплатного адвоката. Ми вважаємо, що це законне рішення", – коментує прокурор Руслан Кравченко.

Суд розійшовся до середи. Вже на 10-ту ранку до зали має з'явитися новий адвокат Януковича, якого йому надасть держава. Пообіцяли прийти й ті, хто нині захищає екс-президента й кажуть – знову наполягатимуть на допиті свідків.

Анна Мірошниченко, Анна Кудрявцева, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Заради дітей, живих і ненароджених": як українські воїни Золоте-4 боронять
Наступний матеріал
Для "інтеграції" Криму в Росії ухвалили кілька тисяч законів – Мінінформполітики
Loading...