Скріншот відео

Профспілчани пікетують Кабмін з низкою вимог по зарплаті: реакція голови Уряду

Мітингарі пропонують, щоби з січня наступного року мінімальна зарплата в Україні сягала семи тисяч семисот гривень

Профспілки проти зубожіння. У міжнародний день боротьби з бідністю кілька тисяч профспілчан з усієї України вийшли під Кабмін із вимогами негайно погасити заборгованості по зарплаті та підняти ставки.

Зокрема, пропонують, щоби з січня наступного року мінімальна зарплата в Україні сягала семи тисяч семисот гривень, пенсія – двох тисяч восьмисот сорока, а прожитковий мінімум був на рівні 5 тисяч. Саме такі суми, кажуть, треба прописати в бюджеті на 2019 рік.

"На сьогодні медсестра, молодша медична сестра, лікар, який провчився сім років, отримує заробітну плату, тобто те, що нараховується, без вираховування податків, він отримує 3720 гривень. Мені здається, це дуже низька заробітна плата і це неповага до лікаря, коли його заробітна плата нижча від будь-якого прожиткового мінімуму", – наголошує голова профспілки Сумської обласної клінічної лікарні Микола Савченко.

"Не платять зарплату шахтарям. Заборгованість на сьогодні – мільярд п'ятдесят мільйонів гривень. Люди не отримують зарплату 3-4 місяці", – пояснює заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості Валерій Мамченко.

Утім, механізму, як підвищити виплати, протестувальники не озвучили.

Не подобається мітингарям і приватизація держпідприємств, яку називають рейдерством профспілкового майна. Окрім цього вимагають – не підвищувати ціни на газ, транспорт, а також – тарифи на послуги ЖКГ.

Урядовці до протестувальників не вийшли, але на засіданні Кабміну відреагували на останню вимогу. Кажуть, підвищувати, зокрема, ціну на газ для населення не хочуть. Однак виконувати взяті зобов'язання змушені.

"Треба дивитися правді в очі. Руками й ногами за те, щоби не піднімати ціну на газ. Але є зобов'язання. З одного боку – реальність, з іншого – загроза. Я вас розумію, поважаю", – звернувся до мітингувальників прем'єр-міністр Гройсман.

Попередній матеріал
"Ми бігли, а діти просто лежали": з’явився аудіозапис потерпілої під час вибуху в коледжі у Керчі (18+)
Наступний матеріал
На тисячу бійців лише один фахівець: як в Україні готуватимуть військових психологів

Підсумки засідання Кабміну: про бюджет-2019 та перші результати медреформи

Засідання Кабінету міністрів – відео

У середмісті Києва потрощили офіс Медведчука – фото, відео

Мінсоцполітики планує запровадити професійну пенсійну систему

Президент: Українським військовим збільшать виплати на 37% – включення з авіанавчань

Київ завмер у масштабних заторах – карта