У Луцьку запрацював реабілітаційний центр для бійців, які повернулися додому з війни на Сході. Акцентуватимуть увагу на психологічній допомозі демобілізованим. Також у центрі працюватиме спеціальна група швидкого реагування.
Сергію Підлісному 22 роки. Він добровільно пішов захищати Донбас від ворога, щойно став повнолітнім, від самого початку бойових дій. Був контужений, осколками 120-міліметрового снаряда хлопцю травмувало спину.
"Центр мені потрібен хоча б тому, щоб я відновив свою спину, по якій мені не дають інвалідність. Психологічно якось би себе налаштовувати, бо коли ти йшов за цю країну, віддавав добровольцем все, ти навіть не цінував своє життя", – пояснює демобілізований військовослужбовець.
У центрі працюватимуть два психологи та лікар-реабілітолог. Невдовзі тут планують обладнати кабінети для фізичного відновлення бійців. Однак акцент робитимуть саме на психологічну допомогу.
"Зазвичай буває, що тіло повернулося, а душа лишилась на війні. І вони не завжди орієнтуються, що вони вдома і тут є мир, щоб допомогти їм швидше адаптуватися, соціалізуватися, бути здоровими і щасливими", – зауважує керівник центру реабілітації військових Олена Звєрєва.
Під час моральних зривів постраждалим потрібна термінова допомога. Тож у центрі вже працює група швидкого реагування. Допомогу бійцям за програмою "Рівний рівному" надають інші учасники бойових дій.
"Останній виклик був не так давно, в суботу, подзвонили, що атовець з 51-ї бригади нашої волинської намагався вкоротити собі життя, засунути ножа в серце. Ми виїжджаємо, як правило, на такі виклики, де вже є суїцид, пряма загроза людському життю", – пояснює учасник групи швидкого реагування Роман Грибовський.
Психологи та демобілізовані бійці називають центр майданчиком для спілкування друзів. Обіцяють допомагати усім, незалежно від місця проживання.
Олег Ткачук, "5 канал"