Тренінги для українських військових психологів. До України знову приїхала доктор психології з Канади Дарія Шевчук. У неї понад 40 років досвіду роботи з реабілітації армійців. Нині своїми знаннями ділилася з майже трьома десятками українських фахівців. Після цього слухачі курсу склали іспит і отримали відповідні сертифікати. Однак, впоралася із завданнями лише третина.
Олег Скрипкін, військовий психолог, розповів: "Мені сьогодні випав випадок зіграти учасника бойових дій, який через смерть свого бойового товариша, що його прикрив на фронті своїм тілом почуває відчуття провини, не може спати, йому сняться жахіття. Ось з цією проблемою він і прийшов до психолога".
Олег Скрипкін – один із тих, хто склав іспит на військового психолога у межах тренінгу пост-військової адаптації ветеранів. Із такими історіями стикався не раз, бо на передовій був усі 4 роки – виконував бойові завдання і надав допомогу побратимам.
Чоловік розповідає: "Особливості роботи військового психолога такі, що до нього рідко приходять. Частіше підходить він сам, але перед тим цьому передує етап спостереження. Я візуально діагностую, що є певні проблеми, які потрібно пропрацювати і вже тоді обережненько встановлюється контакт".

Лекції в Україні канадійка читає не в перше. Нині на курсі з подальшим іспитом зібрала 26 українських фахівців. Всі вони – практикують психологію. Тому для них це радше додаткові знання, ознайомлення з теорією.
Галина Кравченко, військовий психолог і одна з учасників тренінгу, каже: "Те, на чому акцентувала увагу пані Дарія, – це створення атмосфери опіки людям, які перебувають у травмі. Тому що ця атмосфера опіки, – це те, що має бути в державі, коли люди повертаються назад, вони повинні розуміти, що їх тут чекають, що їм готові допомогти".
А голова правління Міжнародної асоціації підтримки України Ольга Дурбак-Чуйко розповіла, в чому суть тренінгу: "Для нашої організації цей курс важливий у тому, що ми заохочуємо фахівців ще раз навчатися, особливо в такій деталізації – травмотерапії для того, щоби брати участь у надважливому проекті, який має успішні результати – родинна реабілітація для сімей. Ніхто так краще не допоможе ветерану, як людина, що поруч".
По завершенню курсу вітчизняні психологи отримали відповідні сертифікати канадійського зразка, утім тільки частина з них іспити здали успішно.
Евеліна Михайленко, Анна Несевра, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Віднайти Дзен: у чому особливість реабілітації бійців АТО на природі – ФОТО