Скріншот відео

Повернення в професійну колію: як проходять курси англійської для ветеранів зі сходу

Навчання для бійців безоплатне – всі витрати фінансує програма "НАТО-Україна"

Іноземна для військовослужбовців. Курс вивчення англійської мови розпочали 16 бійців, які повернулися з фронту, адаптовуються до цивільного життя та шукають роботу. А зі знаннями іноземної шанси отримувати гарну зарплату значно зростають. На першому уроці англійської побувала кореспондент "5 канал" Ірина Сисак.

Інтенсивне навчання розпочинається вже з першого дня. 5 годин 5 днів на тиждень – саме стільки вчитимуться військові впродовж чотирьох місяців.

Таке завдання їм під силу, – переконує ветеран АТО Валерій Маринець. Він був активним учасником Майдану, а потім став добровольцем батальйону "Донбас". На війні потрапив до полону, де пробув 4 місяці. Його визволили під час обміну полоненими. А торік був нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Сьогодні Валерій – студент курсів англійської мови.

"Я закінчив освіту бакалавра, юрист. І в професійному плані знання англійської дуже допомагає. Одразу підвищує фах. Після закінчення курсів я планую йти юристом працювати", – ділиться Валерій.

Соціально адаптувати бійців після війни та завдяки знанню англійської допомогти знайти їм високооплачувану роботу – саме така мета курсу, розповідає директор навчального центру Британської ради в Україні Крістофер Холмс. Каже, за 4 місяці мають намір поліпшити рівень англійської військовослужбовців з елементарного до вище середнього.

"Їм потрібна сильна мотивація, і вони також повинні чітко розуміти, для чого їм цей курс. Ми щиро віримо, що завдяки цьому навчанню, їм буде простіше реінтегруватися в суспільство та з новими знаннями повернутися до тієї роботи, яку виконували до війни, або ж, цілком перекваліфікуватися", – пояснює Крістофер Холмс.

Навчання для бійців – безоплатне. Всі витрати фінансує програма "НАТО-Україна". Проект стартував 19 років тому. За цей час англійську вивчили вже понад 10 тисяч військовослужбовців. Протягом останніх чотирьох років це переважно бійці, які адаптуються до життя після війни.

"Міжнародні організації та численні країни роблять усе можливе, щоб максимально побороти негативні наслідки війни, які позначаються на українських військових. Загалом, ми маємо більше 30-ти профорієнтацій, такі як економіка, IT тощо, де вони себе зможуть реалізувати після навчання", – розповів менеджер програми Крістофер Штаудт.

Курси англійської розпочалися не лише в столиці. Навчання триває ще в 22-ох містах України. Цього року знання англійської зможуть поліпшити понад 850 військовослужбовців.

Ірина Сисак, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": телеведучий, продюсер та шоумен Ігор Кондратюк у ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
"Ми всі – Олег Сенцов": у центрі Братислави провели акцію на підтримку політв'язня за участі високопосадовців

"Осколок буквально вишматував кістки": як медики волонтерського проекту відновили бійцю майже відірвану руку

У НАТО розповіли про єдиний варіант припинення війни на Донбасі

У Києві стартував 7-й Євроатлантичний форум: що обговорювали експерти з ЄС, США та Канади

Змінив зброю на садові ножиці: історія екс-розвідника, який почав вирощувати троянди

7-й євроатлантичний форум – відео

Нацполіція схопила організатора вбивства АТОвця "Сармата"