Скріншот відео

Шанс на самореалізацію: як допомагають колишнім бійцям АТО та переселенцям розпочати власну справу

Конкурс бізнес-ідей влаштували представники міжнародного благодійного фонду

Можливість розпочати власну справу в Івано-Франківську отримали учасники АТО, внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці. Кілька десятків претендентів написали бізнес-плани омріяної справи та взяли участь у конкурсі, який проводили благодійники.

Олександр Доронюк – учасник АТО, служив на сході у складі 128-ї бригади в Авдіївці та поблизу Станиці Луганської. Повернувся до роботи маркетологом, але вже мав мрію – відкрити власний бізнес із сушіння деревини. Наблизитися до її здійснення допомогли благодійники, які влаштували конкурс проектів. Бізнес-план Олександра підтримали. Для старту бізнесу придбали йому основний інструмент – котел.

"Котел, який подає пар в систему, яка нагріває саму сушку, і таким чином сушиться дерево. Додатковий підзаробіток, самі знаєте, зараз тяжкі часи. У мене троє дітей, треба кормити. От тому доводиться ще чимось після роботи займатись, щоб якось кінці з кінцями зводити", – пояснює учасник конкурсу Олександр Доронюк.

Інна Денисова – переселенка з Донецька. До війни працювала вчителем хімії, але на західній Україні роботи за фахом не знайшла. Тож, зайнялася репетиторством онлайн. Але вкрай бракувало потужного комп'ютера для віртуальних уроків. Благодійники оцінили ідею вчительки і надали техніку безоплатно.

"Є діти, які зараз як хоум-скулери, тобто ті, які навчаються вдома. Є діти, які за кордоном, але хочуть мати українську освіту. А також ті діти, які проживають в сільській місцевості і не мають такої можливості мати якісну освіту. І зараз є ті діти, які прагнуть так займатися, але не було можливості такої. Але тепер така можливість буде", – переконана Інна Денисова.

Конкурс бізнес-ідей влаштували представники міжнародного благодійного фонду. На це зголосилася кілька десятків людей. Вони прийшли відповідне навчання і написали бізнес-плани. Успішно їх захистив кожен другий учасник проекту. Як нагорода – грант розміром у 650 євро на старт бізнесу.

"Ми надіємося, що це обладнання дасть можливість людям більш бути впевненими в собі і розпочати свою справу і надалі щоб вони могли утримати себе і дати можливість працювати іншим людям", – директор благодійного фонду "Карітас Івано-Франківськ" Володимир Чорній.

Меценати працюють за підтримки Міжнародної організації з міграції за фінансування Уряду Німеччини. У пріоритеті – підтримка соціально незахищених, переселенців та колишніх військовослужбовців.

Ольга Рега, Сергій Попович, "5 канал"

Попередній матеріал
Аналіз порушень прав людини в окупованому Криму у першому півріччі 2018 року – відео
Наступний матеріал
Спочатку захворів працівник їдальні: з'явилися перші результати аналізів отруєних у таборі "Орлятко"
Loading...

Українські підприємці брали участь у побудові Керченського мосту – журналіст

"Для них це тренувальний полігон": оборонці Талаківки розповіли про п'яні вибрики окупантів

Відірвало ногу, друга під загрозою: дніпровські лікарі рятують армійця, що підірвався на міні

ТОП-10 найбільших платників податків до бюджету України – хто очолив рейтинг

Логвинський: Ми повинні воювати навіть за тих, хто каже "Крим – це Росія"

Сковувала ланцюгами: на Івано-Франківщині жінка знущалася над своїми дітьми – фото