peoplesproject.com

"Осколок буквально вишматував кістки": як медики волонтерського проекту відновили бійцю майже відірвану руку

Між кистю та ліктем не вистачало більш як 10 сантиметрів кістки

Медики волонтерського проекту "Біотехреабілітація поранених" відновили бійцю майже відірвану руку. Про таке написали волонтери People’s Project.  

"Друзі, маємо чудові новини щодо Володимира, який проходить лікування в рамках проекту "Біотехреабілітація поранених". Багато, даруйте, не розповімо: лікувальний процес поки триває, лікарі – люди забобонні, тому остаточну інформацію зі свіжими рентгенівськими знімками ми покажемо дещо згодом. Втім, уже сьогодні ми можемо визнати факт: основну операцію чоловікові провели!" – написали волонтери.

Як пишуть у People's Project, Володимир – один із найскладніших пацієнтів унікального медичного проекту, хто долучився до їхньої волонтерської ініціативи за останній час.

peoplesproject.com

Волонтери також розповіли історію бійця: "Поранення чоловік дістав минулої весни: тоді, під Горлівкою, просто перед бійцями вибухнула 120-міліметрова артилерійська ворожа міна. Володимира тяжко поранило: чоловік інстинктивно закрився рукою, тому осколок буквально вишматував кістки від зап'ястя і аж до самого ліктя. Тобто  рештки руки медики зібрали на апараті зовнішньої фіксації. Компенсувати між кистю та ліктем не вистачало більш як 10 сантиметрів кістки: такий масштабний дефект сучасній медицині не під силу, що робити далі – питання залишалося відкритим. З огляду на безсилля лікарів та ускладнення, що незворотно тягнуть за собою такі складні поранення, перспектива залишитися без руки ставала все далі реальнішою".

На допомогу чоловікові прийшли нові медичні технології, які застосовують лікарі "Біотехреабілітації". Ще рік тому руку Володимира підготували до лікування: лікарі перемонтували апарат так, аби вивести руку у фізіологічне положення, а самі кінцеві фрагменти кісток підготували до трансплантації.

/
/

"Рік Володимир провів у залізних лещатах апарату Ілізарова, за цей час біологи проекту фактично виростили дві нові кістки з клітин пацієнта – це гарантує практично повне та безпроблемне зростання кісток між собою та якнайшвидше відновлення. І от нарешті кістки стали на свої місця: лікарі трансплантували вирощені фрагменти та наново сполучили кисть і лікоть Володимира", – написали волонтери.

При цьому волонтери зазначитили, що попереду ще тривалий процес відновлення, місяці реабілітації та вправ, аби повернути руку до життя, і зауважили, що кожен охочий може допомогти Володимиру в лікуванні.

peoplesproject.com

Дивіться також фотогалерею за темою:

Віднайти Дзен: у чому особливість реабілітації бійців АТО на природі – ФОТО

Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/
Риболовля для ветеранів АТО
/

Попередній матеріал
Після отримання томосу ми не допустимо пролиття жодної краплі крові – Порошенко
Наступний матеріал
Терористи здійснили 24 обстріли минулої доби на Донбасі: один боєць ООС поранений

Супрун розповіла, як обійми впливають на здоров'я

Замість відпустки – лікувати українську малечу: що мотивує хірургів зі США мчати на допомогу в Україну

"Це не життя, а існування": журналісти "5 каналу" побували у прифронтовій Новоолександрівці

"Душа компанії": в Одесі в останню путь проводжали морпіха ЗСУ

У госпіталі від тяжкого поранення помер 23-річний боєць бригади ім. Чорних Запорожців

У Львові водійка заблокувала "швидку", після чого облаяла та наїхала на патрульного