Скріншот відео

Замість відпустки – лікувати українську малечу: що мотивує хірургів зі США мчати на допомогу в Україну

Усі операції для пацієнтів безплатні, медики за свою роботу коштів не отримують

В американських клініках взяли відпустки, щоби безоплатно попрацювати в Україні. Дев'ять американських лікарів на тиждень приїхали до Львова, аби оглянути та прооперувати понад шість десятків дітей із серйозними опіками. За вісім років волонтерства іноземні фахівці допомогли декільком сотням дітей, ще понад 50 – лікувалися в США. Подробиці нетипових відпусток лікарів знає Ірина Саєвич.

Шестирічній Софійці щойно зробили складну операцію – їй пересаджували шкіру з однієї ніжки на іншу. В шість місяців дівчинка має серйозні опіки ноги. Чотири роки тому американські медики взялися їй допомогти, тому перші кроки Софія зробила у Бостонській клініці.

"Справді, він поставив її на ноги, тому що вона ніжкою так слабенько рухала, майже не рухала. Наскільки я знаю, він багато дітей поставив на ноги", – ділиться мама пацієнтки Юлія Кальницька.

Ангелом охоронцем і Софійка, і її мама називають Геннадія Фузайлова – американського лікаря з Масатчусетської лікарні. Вісім років тому чоловік почав безплатно допомагати українським пацієнтам з опіковими травмами.

"Щоразу, коли ми відправляємо Софійку в реанімацію, кожен раз якийсь момент є той, коли тебе стискає комочок у горлі. Сльози наливаються, вона плаче, він приходить, так тебе обіймає за ті щічки, каже – сонце, все буде добре, і тобі якось так легенько робиться", – розповідає жінка.

Одна з перших пацієнток американського медика – Настя Овчар. У 2005 році ще п'ятирічна дівчинка винесла з охопленого вогнем будинку свою молодшу сестру, але зазнала опіків 80% тіла. Тоді вся Україна стежила, як закордонні лікарі рятували їй життя.

Відтоді десант рятівників з Америки щороку збільшується. Цьогоріч оперувати українську малечу приїхали дев'ятеро медиків. У неділю вони оглянули більш як сотню дітей. А впродовж тижня прооперують 63-х маленьких пацієнтів.

"Якщо ми зможемо розбудити в кожній людині хороші почуття – ми досягли свого успіху. Крім того що ми лікуємо людей, вчимо, ми хочемо розбудити людські якості. І відповідь на ваше запитання, що нас змушує сюди приходити – те, що я бачу любов у відповідь. І ось ця взаємна любов, вона є стимулом приїзду знову і знову", – пояснює керівник проекту "Лікарі об'єднуються заради допомоги дітям" Геннадій Фузайлов.

"Щоби приїхати сюди, ми беремо відпустки. Я міг би грати вдома в гольф, але я граю не дуже добре, тож я тут. А якщо серйозно, я отримую значно більше насолоди, коли бачу, як діти, яких я лікував ще зовсім маленькими, підростають і з нетерпінням чекають на наш приїзд. Моя родина підтримує мій вибір. Вони пишаються тим, що ми робимо", – ділиться пластичний хірург Мічиганського університету Девід Броун.

Медики застосовують нову для України технологію – усувають шрами від опіків не скальпелем, а лазером. Малечі не так боляче, і рубці значно зменшуються.

"В Україні підхід до рубців такий – їх треба висікати, але від цього вони насправді не зникають. А от лазер дає змогу змінити їхню поверхню, їхній напрямок. Вперше ми привезли цю технологію в Україну два роки тому", – розповідає пластичний хірург Массачусетської лікарні Даніель Дріколл.

Усі операції для пацієнтів безплатні, медики за свою роботу коштів не отримують.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Дорожні баталії на Черкащині: чим завершилося масштабне блокування траси через аварійні дороги
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": заслужений журналіст і воєнкор Андрій Цаплієнко в ефірі "5 каналу"
Loading...

У Львові водійка заблокувала "швидку", після чого облаяла та наїхала на патрульного

Почесна місія: у Сєверодонецьку та Львові підняти прапор доручили дітям загиблих на фронті героїв

"Пасажири автобуса почали кричати, бити вікна": подробиці смертельної аварії на львівській трасі

Звинуватили самі себе: росЗМІ приписали постпреду США перекручені слова щодо вбивства Кім Чен Нама

Можливий витік газу: на Львівщині зі школи евакуювали понад 400 учнів

У Києві стартував 7-й Євроатлантичний форум: що обговорювали експерти з ЄС, США та Канади