5 канал

Увійде до медичних підручників: київські кардіохірурги врятували 2-річного Сашка від пухлини

Така пухлина, як у Сашка, зустрічається вкрай рідко – дитина могла раптово померти будь-якої миті

У День серця, який відзначають сьогодні, 29 вересня, в усьому світі, – намагаються привернути увагу людей до серцево-судинних захворювань. Київські кардіохірурги видалили дворічній дитині з серця 4-сантиметрову пухлину, яка не давала проходу крові. І хоча така операція була вкрай ризикована – це був єдиний вихід врятувати життя хлопчика. Нині маля вже видужує. Такі операції в світі – ще не проводилися. Деталі – в сюжеті "5 каналу".

Сьогодні Сашкові дозволили поїсти вже супу. Це означає, що незабаром із реанімації його переведуть до звичайної палати. Минуло вже три дні після проведення операції. Пухлину в понад 4 сантиметри виявили у правому шлуночку серця. Дістати її, нічого не пошкодивши, – було непростим завданням. Операція тривала більш як 5 годин.

"З усіх пухлин, на моїй практиці, майже з 40 років, я зустрічався 6-7 разів. І як будь-яка пухлина, один випадок на інший не схожий. І у цієї дитини ця пухлина займала місце у правому шлуночку, уражуючи трикуспідальний клапан", – розповідає директор центру дитячої кардіології і кардіохірургії Ілля Ємець.

Пухлину у дворічного Сашка виявили випадково. Педіатру, який проводив огляд застудженого хлопчика, не сподобалися сторонні шуми у його диханні. "Я б і досі не знала. Просто випадково сталося, що кашель, – пішли і почули шум. А вже від шуму. А взагалі так пухлина не вислуховується, просто Бог нас направив", – розповідає мати хлопчика Ірина Слободянюк.

Пухлина займала у правому шлуночку майже все місце, кров не могла вже вільно пройти через нього. Був ризик того, що дитина може раптово померти будь-якої миті. Кардіохірургам удалося не просто видалити саму пухлину, але головне – зберегти клапан серця.

"Будь-який штучний клапан, тим більше, що дитина, яка росте – це не кращий варіант. Мені вдалося зробити пластичну операцію: з цих пошкоджених хорд і папілярних м'язів правого шлуночку трикуспідального клапану, мені вдалося зберегти їх, пересадити у інше місце, і клапан зараз функціонує як нормальний. Особисто, як хірург, я дуже задоволений результатом операції", – розповідає Ємець.

Така пухлина, як у Сашка, зустрічається вкрай рідко. Але відтепер є усі шанси, що операція з її видалення увійде до всіх медичних підручників і не лише України.

Юлія Божко, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Хода "Дорогою смерті": як згадували 76-ті роковини трагедії у Бабиному Яру
Наступний матеріал
Майже 10 років будівництва: на Прикарпатті Порошенко відкрив довгоочікуваний міст
Loading...

Крига скресла: уряд виділив кошти на виплату заборгованості медпрацівникам

Американські пластичні хірурги приїдуть до Львова допомагати дітям з опіками

Система e-Health: як працюватимуть сімейні лікарі та що зміниться для пацієнтів

До кінця року заборгованість по зарплатам медиків може сягнути понад 2,7 млрд грн

"Роботу, зарплату, гідне життя": як в урядовому кварталі Києва проходив "мітинг у білих халатах"

Вперше за 10 років: важкохвору дитину з Маріуполя гвинтокрилом ДСНС доправили до Києва