5 канал

Після отримання томосу ми не допустимо пролиття жодної краплі крові – Порошенко

  Президент укотре наголосив – українська Церква має бути відділена від держави, тим паче, від держави іноземної

  Початком діалогу про створення помісної Української Православної Церкви та надання Томосу про автокефалію стала його зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм після Великодня цього року.

  Про це розповів Президент України Петро Порошенко, зазначивши, що загалом працює над цим питанням вже три роки, інформує прес-служба глави держави.

  "Розпочалася робота над томосом з моєї першої зустрічі з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом. Мої радники і мої помічники буквально з перших тижнів, незважаючи на дуже важку ситуацію в Україні, на дуже важку ситуацію на фронті (ред. – почали цю роботу). Я вірив, я почав працювати над стратегією отримання незалежності помісної Української Православної Церкви. Над створенням незалежної Церкви", – сказав Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу "Перший Західний" під час робочої поїздки на Львівщину.

  "Коли навіть у квітні місяці цього року, після відвідання мною у Великий понеділок, одразу ж після Великодня, Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, було домовлено, що якщо будуть виконані декілька передумов, а саме: якщо звернення Президента підтримає Верховна Рада. Це позиція світської влади, і я дуже дякую кожному депутату, кожному, хто проголосував, за підтримку звернення Президента", – додав він.

  Глава держави наголосив, що і після отримання томосу Україна не допустить жодних провокацій, в які б ряси, і в які б одежі не одягалися провокатори. "В нас буде збережено свободу віри. Кожен ходитиме своєю дорогою до Бога. І ми не допустимо і не маємо допустити пролиття жодної краплі крові, бо лише вірою і молитвою буде створена та існуватиме помісна Українська Православна Церква", – зазначив Президент.

  Він також нагадав, що було і звернення до українських ієрархів.

  "І за 27 років нашої незалежності жодного разу не було випадку, коли під одним документом стояли підписи всіх ієрархів, крім частини Московського Патріархату. І вже з квітня місяця вони ведуть абсолютно проукраїнську роботу по допомозі у створенні Української Церкви", – наголосив глава держави.

  Петро Порошенко також зазначив, що Вселенський Патріарх призначив екзархів Патріархії, "які розпочали вже роботу на фінішній прямій по наданню Україні томосу".

  Президент вкотре наголосив – Українська Церква має бути відділена від держави. Тим паче, від держави іноземної. "І не буде Українська Церква керуватися Москвою – столицею країни-агресора. Ми цього не допустимо".

  Попередній матеріал
  Патріарх Філарет відвідав Держдеп США – що обговорили
  Наступний матеріал
  "Осколок буквально вишматував кістки": як медики волонтерського проекту відновили бійцю майже відірвану руку

  Зустріч Порошенка з екзархами Вселенського Патріархату – відео

  Джемілєв пояснив, чому надання автокефалії УПЦ важливе і для мусульман України

  Філарет: Після отримання томосу залишки Московського Патріархату не називатимуться Українською Церквою

  На шляху до Томосу: як змусити українських православних об’єднатися – "БлогПост"

  "Москви ще не було, коли наші храми стояли": білоруський архієпископ назвав рідною Українську Церкву

  Євстратій Зоря оприлюднив документ, в якому Онуфрій просить про автокефалію