Святослав Логін, БАПЦ
Святослав Логін, БАПЦ Радіо Свобода

"Москви ще не було, коли наші храми стояли": білоруський архієпископ назвав рідною Українську Церкву

Росія нині робить все, щоб Українська та Білоруська Церкви не отримали автокефалії

Очільник Білоруської автокефальної православної церкви (БАПЦ) архієпископ Святослав Логін підтримав рішення Константинопольського патріархату щодо надання автокефалії Українській православній церкві, передає "Радіо Свобода".

"Наша мета – також легалізуватися в Білорусі й офіційно отримати статус автокефалії... У минулому столітті наша церква робила реальні кроки, щоб отримати автокефалію і визнання", –  заявив лідер БАПЦ.

Крім того, Святослав Логін назвав рідною Українську Церкву. Він наголосив: православ'я в Білорусі починалося з Київської митрополії, яку згодом цинічно знищила Московська Церква.

"І донині Москва робить все, щоб Українська та Білоруська Церкви не отримали автокефалії. Українська Церква йшла до автокефалії майже 30 останніх років. А ось в Білорусі отримання автокефалії при чинній владі практично неможливо, оскільки та духовно підпорядкована Москві. Тому ми можемо тільки молитися за те, щоб білоруське православ'я жило і наша держава жила. Без незалежної церкви можна з часом втратити і державу", – переконаний лідер БАПЦ.

При цьому, архієпископ вірить, що надання автокефалії УПЦ вплине, зокрема, і на долю Білоруської автокефальної православної церкви.

"Якщо визнають Українську Церкву, то наступні кроки повинні бути і щодо Білоруської Церкви. Це дає нам приклад і показує, що ситуація розвивається відповідно до канонів. Канони, як відомо, вимагають для окремого православного народу окремої церкви. Це 34-те апостольське правило. А канони не обговорюються, а виконуються ", – підкреслив Логін.

Священик нагадав: церква Білорусі старіша за московську та РПЦ.

"Спочатку хрестили Київ, Полоцьк. У нас були вже свої храми побудовані, і тільки потім виникла Москва, яка цинічно, неканонічно підпорядкувала собі Києво-Литовську митрополію", – нагадав глава БАПЦ.

Дивіться також фотогалерею: 

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска

Попередній матеріал
"Для відсічі агресору": на Азовському морі до кінця року постане база ВМС України
Наступний матеріал
30 обстрілів, заборонений калібр: російські окупанти знову гатять з мінометів