Євстратій Зоря
Євстратій Зоря Євстратій Зоря

РПЦ не здатна до адекватної реакції, чим заганяє себе у глухий кут самоізоляції та схизми – УПЦ КП

  Євстратій Зоря розлого прокоментував реакцію Москви на призначення Константинополем екзархів у справі підготовки до надання Україні автокефалії

  "Аргументи" Російської Православної Церкви, які пролунали у відповідь на призначення Вселенським Патріархом Варфоломієм екзархів у справі підготовки до надання Україні автокефалії, – не витримують критики. На цьому наголосив речник УПЦ Київського Патріархату, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря у блозі на "Цензор.Нет".

  Зоря зауважує, що хоча реакція поширювалася від імені Синоду РПЦ, – сам Синод не збирався і засідання не проводив. Далі він у подробицях "препарує" повідомлення Російської Церкви.

  1. Посилання на канони, які забороняють єпископам однієї Церкви втручатися у справи іншої – це обвинувачення до самої Московської Патріархії.

  "Адже саме вона вдавнину багато разів втручалася у справи Київської Митрополії, навіть призначала до неї "місцеблюстителя" – висвяченого в Москві на єпископа ніжинського протоієрея Мефодія Филимоновича, потім неканонічно привласнила собі владу над Митрополією і скасувала її, перетворивши на рядову єпархію Російської Церкви", – нагадує священик.

  Варто також пам'ятати, що схожим чином Російська Церква діяла неодноразово: привласнила владу над митрополіями у Криму та Бесарабії, над Церквою Грузії, втручалася у справи Єрусалимської, Чеських Земель і Словаччини, Грецької та інших Помісних Церков.

  А "найбільш ганебним випадком деструктивного втручання" речник УПК КП називає спробу РПЦ зірвати проведення Святого і Великого Собору Православної Церкви на Криті у 2016 році.

  2. Ні попередній митрополит Володимир, ні нинішній митрополит Онуфрій не був визнаний Патріархом Варфоломієм як глава якоїсь окремої Церкви – лише як митрополити Московського Патріархату.

  3. Бажання УПЦ бути автокефальною Церквою було чітко висловлене ще у постановах Помісного Собору від 1-3 листопада 1991 року. Жодним повноважним церковним органом вони не були скасовані.

  "Заява єпископату", на яку посилаються – прокламація з незрозумілим статусом, адже щонайменше один з тих, чиї "підписи" опубліковані під заявою, митрополит Черкаський Софроній, публічно повідомив, що він не підписував заяву, а лише листок реєстрації на зборах. Тож є всі підстави вважати, що вказана заява не відображає реальної думки єпископів МПвУ, а лише думку її укладачів", – акцентує Євстратій Зоря.

  4. Особливі канонічні прерогативи Константинопольського Патріархату були закріплені канонами, історичними прецедентами та традицією. Ба сама РПЦ отримала автокефалію та статус Патріархату лише на підставі цих прерогатив, згідно із рішенням Вселенського Патріарха.

  5. Московський Патріархат, який давно намагається перетворитися на такий собі "православний Ватикан", сам по собі вже кілька десятиліть становить загрозу єдності Православ'я. Тож за словами речника УПЦ КП, рішення та дії Вселенського Патріарха покликані якраз зупинити цю загрозу та повернути "справжню єдність, яку керівництво РПЦ підриває".

  6. І на останок, на думку Зорі, "судячи з тону погроз", Московська Патріархія наразі не здатна до адекватної реакції на проблеми, які виникли, чим "заганяє себе у глухий кут самоізоляції та схизми".

  Попередній матеріал
  Організатор замаху на Гандзюк мовчав до вчорашнього дня – ГПУ
  Наступний матеріал
  Порушення Росією релігійної свободи обговорили Президент України та посол США з особливих доручень

  Українську Помісну Церкву буде створено вже цього року – Філарет

  В УПЦ КП розповіли, коли у Константинополі обговорять автокефалію для України

  УПЦ КП: Тільки-но Константинополь затвердить рішення про надання автокефалії, Україна розпочне потрібні процедури

  Чому Константинополь вирішив надати томос Україні саме тепер – відео

  Підготовка до надання Томосу УПЦ: Вселенський Патріарх призначив двох представників в Україні

  Господь з нами, бо Україні зможуть надати автокефалію без згоди Москви – Порошенко