Чому Константинополь вирішив надати томос Україні саме тепер – відео

Москва, можливо, спробує впливати на майбутнього очільника Української Помісної Церкви

В ефірі "5 каналу" журналіст Лариса Волошина розповіла, чому рішення про томос імплементується саме зараз, при тому, що серйозні прохання про томос для України почалися ще 100 років тому.

"Вселенський Патріарх – він фактично голова вселенський, а Москва наполягає, що ні – вона є головуючою в православному світі. Бо вона має більшість православних приходів. Але більшість її приходів і більшість вірян – це українці. І тому для Варфоломія створення Української Церкви – це позбавлення Москви цього статуту, на який вона претендує і претендує незаконно. Другий момент, чому це стало можливо саме зараз, – це Майдан. Розумієте, в усій цій сварці Вселенського Патріарха і патріарха Кирила уявімо собі, якщо б Україна не відчула свою суб'єктність і не почала б нарешті боронити свою незалежність. Тобто є нація, є держава, це вкрай важливо", – сказала Волошина.

Журналіст також зазначила, що всі дипломатичні методи впливу на Патріарха Варфоломія Росія використала, тому буде намагатися впливати на ситуацію в Україні зсередини, дестабілізувати її. Волошина зауважила, що не випадково зараз починають з'являтися меседжі, нібито надання томосу Україні – не на часі, хоча насправді Україна прагне до цього вже більш як століття. Крім того, співрозмовниця висловила припущення, що Москва, можливо, спробує впливати на майбутнього очільника Української Помісної Церкви.

"В разі отримання томосу Українська Православна Церква має обрати свого очільника. Туди почнуть переходити приходи з єпископата, і з Московської Церкви в тому числі. Тобто в принципі почнеться такий об'єднавчий процес, і в цей час є велика загроза того, що на обрання очільника Української Церкви може намагатися вплинути Росія. Бо там братимуть участь і очільники Церков, які зараз належать до Московського Патріархату, вони теж захочуть приєднатися. Ми насправді не знаємо, скільки приходів захочуть приєднатися. Цей процес триватиме і ми будемо дивитися, що відбувається", – сказала журналіст.

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський Патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Донецьку в кафе "Сєпар" підірвали ватажка "ДНР" Захарченка
Наступний матеріал
СБУ назвала ймовірну причину ліквідації Захарченка

"Охоплені любов'ю Константинополя": Патріарх Варфоломій привітав українців з Днем Незалежності

Філарет назвав можливі строки надання Томосу про автокефалію

Томос для України – ще один стратегічний орієнтир, як і членство в ЄС і НАТО – Порошенко

Права УПЦ МП після надання томосу будуть обов'язково гарантовані – Медведєв

Експерт про "релігійні війни": Виявляється, і УПЦ МП неканонічна Церква

Філарет: Києво-Печерська лавра належатиме Українській Помісній Православній Церкві