Патріарх Варфоломій
Патріарх Варфоломій radiosvoboda.org

Вселенський Патріарх – очільнику РПЦ Кирилу: Рішення про надання автокефалії Українській православній церкві прийняте

Вселенський Патріарх сказав патріарху Кирилу, що рішення щодо подолання розділення в Україні та надання автокефалії нині імплементується

Константинопольский Патріархат повідомив очільнику РПЦ Кирилу про рішення щодо "подолання розділення в Україні" та надання автокефалії яке наразі  імплементується. Про таке повідомив речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook.

Архієпископ Зоря сказав, що про це повідомив митрополит Еммануїл за результатами переговорів Патріарха Варфоломія та голови РПЦ Кирила

"До журналістів вийшов митрополит Еммануїл, який був представником Патріарха на святі в Києві у липні. Він зробив коротку заяву, сутність якої була у фразі: ми повідомили Патріарху про рішення щодо подолання розділення в Україні та надання автокефалії, яке імплементується. Пізніше очікується офіційний текст, тому виклад може бути не буквальним", – пише архієпископ.

Патріарх Варфоломій сказав: "Востаннє ми скликали собор три роки тому – у 2015-му. Він був напрочуд результативним. Тоді ж вирішили, що три роки потому проведемо ще одну зустріч. Нині нове покоління священнослужителів вирішує питання православ'я через діалог між собою та іншими християнськими церквами. Тому життєві стежки церков продовжуються й надалі".

А Митрополит Гальський Еммануїл сказав: "В Україні вже понад 25 років триває розкол, тому і Вселенський Патріархат вирішив розглянути всі можливі способи надання автокефалії Українській православній церкві. Рішення ухвалили цього квітня і нині ми його імплементуємо. Про це Вселенський Патріарх також повідомив патріарху Кирилу".

Архієпископ Зоря додав, що загалом підсумок переговорів для України дає підстави для стриманого оптимізму, "однак не слід забувати, що диявол ховається в деталях". За його даними, представники МП після переговорів з Вселенським Патріархом були нервові та напружені.

Нагадаємо, 31 серпня Вселенський Патріарх Варфоломій прийняв на Фанарі главу РПЦ Кирила, теми переговорів не вказувалося.

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський Патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Як відбувалося відзначення 1030-річчя Хрещення України-Руси

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Мурахожук vs короїд: харківські науковці придумали, як врятувати ліс від шкідників
Наступний матеріал
Випуск нових спецпризначенців КОРД: Аваков пообіцяв підвищити зарплати
Loading...

"Охоплені любов'ю Константинополя": Патріарх Варфоломій привітав українців з Днем Незалежності

Томос для України – ще один стратегічний орієнтир, як і членство в ЄС і НАТО – Порошенко

Права УПЦ МП після надання томосу будуть обов'язково гарантовані – Медведєв

Експерт про "релігійні війни": Виявляється, і УПЦ МП неканонічна Церква

Філарет: Києво-Печерська лавра належатиме Українській Помісній Православній Церкві

Надання Українській Церкві томосу сильно вдарить по позиціях Московського патріархату – Філарет