Томос для України – ще один стратегічний орієнтир, як і членство в ЄС і НАТО – Порошенко

Ми сповнені рішучості покласти край неканонічному перебуванню вагомої частини нашої православної спільноти у залежності від російської церкви

Питання Томосу для Української православної церкви виходить далеко за межі релігійного. Це ще один стратегічний орієнтир України і вагома складова незалежності держави. Про це глава держави Петро Порошенко наголосив у виступі на Майдані Незалежності під час параду "Марш нової армії".

Президент наголосив: "Не може бути вільним тіло, коли душа - в полоні. Нехай сьогодні нас почують у Константинополі, в Москві та Ватикані. Ми сповнені рішучості покласти край протиприродному та неканонічному перебуванню вагомої частини нашої православної спільноти у залежності від російської церкви".

Вперше жінки-воїни та вперше "Слава Україні": чим здивував військовий парад у Києві – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Крім того, Порошенко сказав: "Питання Томосу про автокефалію для православної церкви України виходить далеко за межі релігійного. Воно з того ж ряду, що й зміцнення армії, захист мови, що боротьба за членство в ЄС та НАТО. Це ще один стратегічний орієнтир на нашому  історичному шляху. Це вагомий  складова нашої незалежності, інтеграція до євроатлантичного простору, це надійний спосіб забезпечити безпеку, розвиток Україні та гідні умови для життя людей. Така  інтеграція - стовідсоткова гарантія нашої незалежності".

Він нагадав, що християнство прийшло до нас саме від Константинопольської церкви і саме з України розповсюдилося по всій території Східної Європи. І Україна має свою тисячолітню традицію – церковну, богословську, літургійну.

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення Української Автокефальної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський Патріархат розпочав процедуру для надання Автокефалії Православній Церкві в Україні.

Попередній матеріал
Партнерство та підтримка: президент Польщі привітав Україну зі святом
Наступний матеріал
Снаряд влучив прямо у будинок: бойовики обстріляли околиці Попасної, місцевий житель загинув

Порошенко розповів, чому не оголошував воєнний стан

Партнерство та підтримка: президент Польщі привітав Україну зі святом

Україна пройшла тест на міцність – Президент

Президент привітав українців з Днем Незалежності, опублікувавши зворушливе відео

Український ВПК практично позбувся залежності від російських комплектувальних – Порошенко

Збройні сили отримали сертифікати на ПТРК "Стугна" і "Корсар": скільки одиниць відправлять у зону ООС