5 канал

Порошенко про надання автокефалії Українській Православній церкві: Не можна зупинити ідею, час якої настав

Президент нагадав, що Москва чинить шалений спротив наданню Україні Томосу

"Кажуть, не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні є саме такою ідеєю. До Томосу нас підводить сама логіка історичного процесу, логіка розвитку української нації, логіка розвитку української  держави", – на цьому наголосив Президент Петро Порошенко під час участі у Всеукраїнській прощі, приуроченій 1030-річчю Хрещення України–Русі, що відбувається у Зарваниці на Тернопільщину.

Президент підкреслив, що мова йде не про створення державної церкви: "Церкви були і будуть незалежними від держави, як це і передбачено Конституцією... Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави. Але особливо від держави іноземної. Це я кажу вам. Про це я написав Понтифіку. Днями державний секретар Ватикану повідомив мені, що Папа Франциск із великим задоволенням констатує, що влада в Україні гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій". 

Глава держави також сказав, що з перших же днів свого президентства поставив за мету добитися від Константинопольскої Матері-Церкви надання автокефалії Українській помісній православній єдиній церкві. Відтоді ця тема постійно перебуває в його центрі уваги.

Порошенко розповів, що протягом кількох років тривала невидима для стороннього ока напружена робота: "Зустрічі та листування із Вселенським Патріархом, обговорення теми з лідерами православних країн та предстоятелями церков цих країн".

Петро Порошенко зазначив, що у відповідь на його звернення, яке було підтримано Верховною Радою України, обласними радами, в тому числі Тернопільською обласною радою, районними радами, ієрархами всіх церков, нарешті, ми вже почули низку позитивних повідомлень.

"Про те, що приєднання Київської Митрополії до Московської Церкви, яке сталося у сімнадцятому столітті, було здійснене всупереч канонам. Про те, що право надавати автокефалію належить винятково Вселенському Патріарху і Синоду. Про те, що Константинопольська Церква – це Церква-Мати для українських православних. А Москва, яка претендує на "материнство", насправді є дочірньою по відношенню до церкви в Києві... І головне – про те, що коли виникає незалежна держава, природним наслідком виникнення держави є створення своєї незалежної православної церкви", – зауважив Порошенко.

За словами Президента, автокефалія не є клопотом лише українських православних. "Це – питання нашої української  незалежності. Це – один із стовпів Української держави, української нації, української національної безпеки. І, врешті-решт, всієї світової геополітики", – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що саме тому і чинять такий шалений спротив Москва та її п'ята колона всередині України.

"І навіть деякі політики, яких прийнято вважати проукраїнськими, дозволяють собі передавати сигнали на зовні, що, мовляв, не варто поспішати з наданням автокефалії... Ситуація непроста. Протидія – масштабна і системна. Нема жодних підстав вважати, ніби Томос у нас в кишені. Та нам з вами залишається дві речі для того, щоб його отримати – молитися, і вірити та боротися", – сказав Президент, нагадавши також слова Любомира Гузара: "Коли молимося, не припиняймо працювати. Бо без нашої праці нічого не буде, нічого само по собі не станеться".

Нагадаємо, раніше Предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що близько 2/3 Московського Патріархату виступають за приєднання до Київського.

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський Патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Яким буде екватор літа – прогноз синоптика
Наступний матеріал
На базі відпочинку в Донецькій області пролунав вибух – є постраждалі
Loading...
Кожна країна має право на незалежну Церкву – Президент

Кожна країна має право на незалежну Церкву – Президент

Порошенко: Частину закуплених у Франції гелікоптерів потрібно спрямувати на потреби ЗСУ

Порошенко: Частину закуплених у Франції гелікоптерів потрібно спрямувати на потреби ЗСУ

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

Понад 200 Петрів і Павлів: на Тернопільщині встановили новий національний рекорд

Понад 200 Петрів і Павлів: на Тернопільщині встановили новий національний рекорд

Рішуча підтримка і жодного натяку на втому від України: підсумки другого дня саміту НАТО – головні заяви

Рішуча підтримка і жодного натяку на втому від України: підсумки другого дня саміту НАТО – головні заяви

"Абсолютно довірлива розмова": Порошенко розповів, про що саме говорив із Трампом

"Абсолютно довірлива розмова": Порошенко розповів, про що саме говорив із Трампом