ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

Кириленко: Автокефалія – важливий етап для здобуття цілковитої незалежності, тому Гордіїв вузол треба розрубати

Україна висуває справедливі вимоги, і на це має зважити Вселенський Патріарх, сказав Кириленко

Власна Автокефальна Помісна Православна Церква є одним із необхідних етапів здобуття Україною повної незалежності, тому цей Гордіїв вузол треба розрубати. Про таке заявив віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко в інтерв'ю "Апострофу".   

Кириленко сказав: "Церковне питання, з огляду на непримиренну позицію Росії, що не повинно бути в Україні української церкви, що повинна бути лише російська церква, має політичне забарвлення від моменту створення Української Православної Церкви Київського Патріархату. І якщо подивитися серйозно на цю справу, то дуже великі події на нас можуть очікувати, бо це питання виходить далеко за межі лише церковного, релігійного, православного світу. Це один із необхідних етапів здобуття Україною повної незалежності у всіх її вимірах. Не може бути у великій православній країні спокійного життя, коли Церква підпорядкована навіть не іншій Церкві, а, по суті, іншій країні, тим більше, тій, яка почала пряму війну проти України".

Кириленко нагадав, що коли в одній Церкві допомагають українському війську і моляться, щоб ворог був вигнаний із території України, а в іншій, в кращому разі, вдають, що нічого не відбувається, це не дає Україні рухатися вперед, уповільнює реалізацію всіх наших можливостей. "Ось цей Гордіїв вузол ми повинні розрубати. Підстав не надавати Україні Томос як не було, так і немає. Але те, що Порошенко підняв це питання на такий високий рівень – це його заслуга. Він цим займається давно, він у темі і займається цим особисто. Це те, що потрібно зараз Україні", – зазначив віце-прем'єр. 

На його переконання, Україна висуває справедливі вимоги, і на це має зважити Вселенський Патріарх. 

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення Української Автокефальної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Дивіться підсумковий сюжет - що відбувається і що робить Москва для того, щоб завадити церковній незалежності України.

Попередній матеріал
"Це решето": дніпровські лікарі вилучили з тіла пораненого бійця понад 200 уламків міни
Наступний матеріал
Нове життя старих дерев: на Сумщині влаштували фестиваль різьбярства
Loading...