Фестиваль різьбярства на Сумщині
Фестиваль різьбярства на Сумщині 5 канал

Нове життя старих дерев: на Сумщині влаштували фестиваль різьбярства

Майстри бідкаються, що часу обмаль – адже тижневу роботу вони мають виконати за два-три дні

У Глухові на Сумщині влаштували фестиваль різьбярства. До міста з'їхалися майстри з Києва, Львова, Чернігова, Сум та ще низки українських міст. Майже тиждень у центральному парку вони створюють та експонують свої дерев'яні скульптури. Витвори бачили і журналісти "5 каналу".

Гул бензопил та грюкіт інструментів… Центральний парк Глухова перетворився на креативну майстерню. Матеріал для творчості – тополі. Старі дерева, які мали би після спилювання піти на дрова.

Скульптура "Меч єдності" відкриватиме експозицію. До її створення автор запрошує всіх охочих. "Це той ангел, який утримує меч єдності. Щоб він не дістався поганим людям, ворогам", – пояснює місцевий майстер Ігор Білевич. Ідея самого фестивалю належить саме йому. Разом зібрав своїх учнів та колег з інших міст України.

"Глухів знаходиться на кордоні з країною-агресором, тому нам вкрай необхідні такі заходи, щоб популяризувати свою культуру. Також це спілкування між майстрами, обмін досвідом. Пов'язати нашу історію, глибинну, з далеких часів Трипілля і по сьогодні", – розповідає співорганізатор фестивалю різьбярства Сергій Шум.

Кожна скульптура наскрізь просочена українськими символами та традиціями. Часу обмаль, кажуть майстри, адже те, що робиться за тиждень, вони мають виконати за два-три дні.

Скульптор та музикант фольк-гурту зі Львова Антон Лубій – єдиний із майстрів, хто працює без ескізу: "Взяв пилу в руки і почав працювати. Це буде співець, козак із чубом. Але внизу, як символи співця, будуть дві кобзи в нього. І також птах збоку біля голови".

Усе відрізане та відрубане не викидають. Використовують під час майстер-класів для новачків. Ветеран АТО Сергій Ющенко залюбки долучився до цікавої справи: "Буду робити ложку, майстри будуть допомагати… Буду навчатися, хлопці показали, як треба робити, то буду вчитися".

Усі десять скульптур залишаться у Глухові в центральному парку. Доповнити їх новими експонатами різьбярі планують уже наступного року.

Олеся Боровик, "5 канал"

У полях Японії з'явились величезні солом'яні тварини – неймовірні фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кириленко: Автокефалія – важливий етап для здобуття цілковитої незалежності, тому Гордіїв вузол треба розрубати
Наступний матеріал
У Брюсселі стартував ювілейний XX саміт Україна-ЄС
Loading...

Брязкіт зброї та поєдинки лицарів: на Сумщині стартував фестиваль історичної реконструкції

15-річний досвід святкування Івана Купала на Житомирщині – що особливого

Красуні, їжа та вогонь: на Одещині із колоритом відзначили Івана Купала – ФОТО

На горі Карачун масштабно згадали перших загиблих у війні проти Росії

В Чорнобильській зоні встановлять digital-скульптуру в рамках проекту Artefact – як виглядатиме

"Килим із мертвих бджіл": чому пасічники Сумщини залишилися без меду