Патріарх Варфоломій
Патріарх Варфоломій radiosvoboda.org

Вселенський Патріарх: Константинополь ніколи не видавав дозволу передавати території України будь-кому

Є логічним, що ми як Мати-Церква хочемо відновити єдність розділеного церковного тіла в Україні, сказав Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь заявив, що ніякої канонічної території Російської Православної церкви (РПЦ) в Україні не існує, що Москва 1686 року приєднала українську церкву неканонічно і взяла більше ніж дозволено. Тепер Вселенський Патріарх має все владнати. Про таке йдеться в інформаційному бюлетні з прес-служби вселенського патріархату, текст якого опублікував речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook.

У промові після Панахиди в 40-й день за спочилим митрополитом Перги Євангелом, яку відслужили ієрархи Вселенського Патріархату, зазначено: "Під час свого виступу в тронному залі, після Панахиди в 40-й день за спочилим митрополитом Перги Євангелом, що відбулася сьогодні, в неділю, 1 липня 2018 року, у Патріаршій Церкві на Фанарі, Вселенський Патріарх Варфоломій сказав про свою незмінну турботу/зацікавлення у розв'язанні/лікуванні українського церковного питання і відновленні єдності розділеного церковного тіла в країні. Його Всесвятість нагадав про те, що Константинопольська Церква завжди дбала і вирішувала багато складних церковних питань на користь народу Божого і збереження Всеправославної єдності, та сьогодні бореться для остаточного врегулювання церковних справ в Україні".

Зокрема, звертаючись до особистості і діяльності покійного ієрарха Вселенського Престолу, Вселенський Патріарх зазначив, що "митрополит Євангел, працюючи в якості члена кількох Синодальних Комісій з вирішення різних питань, завжди виходив з критеріїв історії, канонів і логіки".

"І сьогодні, якби він був посеред нас, він допомагав би в нинішній проблемі і важливій справі врегулювання українського церковного питання, тому що це логічно, і ми бажаємо, як Мати-Церква, відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла - десятків мільйонів вірних, хрещених і просвічених безпосередньою турботою і місіонерською діяльністю Вселенського Престолу. Крім того, в минулому, Константинопольська Церква, діючи в рамках канонів і пастирської опіки, вирішувала важкі і складні церковні питання, завжди керувалась інтересами народу Божого і збереженням Всеправославного єдності. Достатньо згадати нещодавню участь і допомогу Вселенського Патріархату у вирішенні проблем, які були в Церквах Кіпру, Єрусалиму, Албанії тощо. Так Константинопольська Велика і Свята Церква Христова діє в дусі істинної любові, бореться і сьогодні для остаточного вирішення церковних справ в Україні", – наголосив Вселенський Патріарх.

Далі Патріарх Варфоломій нагадав про духовні та канонічні права Вселенського Престолу щодо України: "Нехай не забувається, що Константинополь ніколи не видавав дозволу передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита у Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі та при безумовному згадуванні Вселенського Патріарха. Це сказано у Томосі про автокефалію, що Мати-Церква дарувала Польській церкві: Наш Престол не визнав відділення Київської Митроподлії і залежних від неї православних Церков Литви та Польщі та їх приєднання до Московської Церкви, що було здійснено проти канонів та не були дотримані права Київського митрополита, який мав титул Екзарха Вселенського Престолу".

Як підсумок, Вселенський Патріарх знову послався на покійного митрополита Перги Євангела, кажучи, що всі пам'ятатимуть про духовну працю та любов, яку він виявляв до кожної людини. Були присутні архієпископ Синайськи, Фарранський і Раїфський Даміан, ієрархи Вселенького Патріархату, родичі покійного митрополита Перги, архонти, духовенство, члени громади та паломники з-за кордону.

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення Української Автокефальної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Дивіться підсумковий сюжет - що відбувається і що робить Москва для того, щоб завадити церковній незалежності України.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як у Києві віряни УПЦ КП відзначали День Хрещення України-Русі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Грузії через затримку рейсів у Києві "застрягла" група українських туристів
Наступний матеріал
На сцені кінофестивалю в Чехії згадали про Олега Сенцова
Loading...
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – трансляція

"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – трансляція

Вселенський Патріарх зараз ще більше зацікавлений у вирішенні проблем православ'я в Україні – прес-служба Константинополя

Вселенський Патріарх зараз ще більше зацікавлений у вирішенні проблем православ'я в Україні – прес-служба Константинополя

Як насправді відбувся візит делегації УПЦ МП та Новинського до Вселенського Патріарха

Як насправді відбувся візит делегації УПЦ МП та Новинського до Вселенського Патріарха

Тимчук розповів про нову спробу "десанту РПЦ": "Новинський вже проплатив"

Тимчук розповів про нову спробу "десанту РПЦ": "Новинський вже проплатив"

Світ починає розуміти, що Росія не зупиниться на території України – Клімкін

Світ починає розуміти, що Росія не зупиниться на території України – Клімкін

Патріарх Варфоломій: Наш обов’язок – повернути Київ та Скоп'є до канонічного порядку та правди

Патріарх Варфоломій: Наш обов’язок – повернути Київ та Скоп'є до канонічного порядку та правди