ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

Лише 10% населення України не підтримує надання автокефалії Православній Церкві – Саган

УПЦ МП нині розгорнула широку кампанію, мета якої – завадити наданню автокефалії Православній Церкві в Україні

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" релігієзнавець, провідний науковий співробітник відділу релігієзнавства Олександр Саган. 

"Центр Разумкова тиждень тому оприлюднив цифри: тільки 10% населення України не підтримує надання автокефалії Православній Церкві в Україні, тобто вони виступають за збереження статусу в складі Російської Православної Церкви, понад 50% вважають, що віряни мають об'єднатися навколо Київського Патріархату чи навколо ідеї помісної Церкви, але це повинна бути своя Автокефальна Церква… Соціологи кажуть, що підтримка Московського Патріархату майже втричі нижча, ніж Київського Патріархату", – розповів Саган і додав, що на його думку, не менше половини громад УПЦ МП перейдуть у єдину помісну Українську Православну Церкву.

Він також зауважив, що при цьому УПЦ МП розгорнула кампанію, аби завадити наданню автокефалії Православній Церкві в Україні: "Зараз УПЦ Московського Патріархату розгорнула широку кампанію збору підписних листів проти автокефалії, тому ми не можемо сидіти склавши руки. І ми сьогодні, науковці також, підписували подібне звернення і добре, що президенти, як моральні авторитети держави, теж підписали, аби врівноважити позицію. Кілька років тому, кілька десятків тисяч підписів було відправлено в Константинополь на підтримку автокефалії, з проханням надати томос про автокефалію. Сьогодні ми додаємо до цих листів ще й інші твердження". Експерт також наголосив, що отримання автокефалії Православною Церквою в Україні можна порівняти з отриманням незалежності Українською державою.

Саган нагадав, що коли буде томос, "хто захоче, той перейде, хто не захоче – залишиться в своїй Церкві і буде молитися в своїй Церкві". Тобто "ніякого насильства щодо них держава і громадськість виявляти не буде".

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної Церкви. Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення Української Автокефальної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський Патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Попередній матеріал
Combined Resolve X: ЗС України, США та Румунії відпрацювали відбиття атаки противника
Наступний матеріал
12 унікальних історій війни: в День пам'яті у Музеї історії України відкрили виставку "Герої"

Президент: Якщо хтось хоче відвідувати церкву з центром у Росії – це їхнє право

Президент пояснив, як обиратимуть Патріарха Української Церкви

Можливо з "але": як в УПЦ МП прокоментували ініціативу щодо створення автокефалії

До яких провокацій може вдатися РФ, щоб завадити створенню єдиної Помісної Православної Церкви в Україні – відео

Лише третина прихильників УПЦ Московського Патріархату виступає за єдність із Москвою – архієпископ Євстратій

У Сумах влаштували ходу на підтримку визнання автокефалії Української Помісної церкви