Протоієрей Микола Данилевич
Протоієрей Микола Данилевич 5 канал

Можливо з "але": як в УПЦ МП прокоментували ініціативу щодо створення автокефалії

Представники Московського патріархату кажуть, що автокефалію має просити церква, а не держава

У Московському патріархаті прокоментували початок процесу ухвалення томосу про автокефалію УПЦ. Зокрема, там заявили, що також виступають за єдину церкву, але припускають, що нинішні спроби створення єдиної церкви не матимуть результату, передає "5 канал".

"Я вбачаю, що цю ідею не можливо реалізувати, тому що вона суперечить низці церковних правил. Держава не повинна ініціювати цих процесів. Автокефалія дається церкві, а не державі. Неможливо це робити без церкви. Потрібно, щоб автокефалію просила церква", – заявив протоієрей Микола Данилевич, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП.

Як повідомляв 5.UA, 17 квітня Петро Порошенко заявив, що хоче звернутися до Вселенського Патріарха щодо створення Української автокефальної церкви. Того ж дня в УПЦ Київського Патріархату заявили: одноголосно підтримують усі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії Православної Церкви в Україні, а також на утвердження єдиної Помісної Православної Церкви та подолання існуючого церковного розділення. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Google запустив віртуальний тур по старовинним церквам Карпат – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
Ціни на бензин, перепис населення та півмільярда на кіно – головне з засідання уряду
Loading...