5 канал

Порошенко вирішив звернутися до Вселенського Патріарха щодо створення Української автокефальної церкви

  Президент України наголосив, що після створення Української єдиної помісної церкви віряни матимуть право вільно обирати собі храм і церковну юрисдикцію

  Президент України Петро Порошенко вирішив звернутися до Вселенського Патріарха про надання томосу Українській церкві. При цьому Порошенко наголосив, що Україна як ніколи близька до створення автокефальної помісної церкви.

  Про це повідомив Президент під час зустріч з головами фракцій парламенту. Створення автокефальної церкви підтримали також всі церковні ієрархи України. Відповідне звернення до Вселенського Патріарха підготував Президент. Підтримати створення автокефальної церкви Петро Порошенко закликав також депутатів.

  "У мене відбулася зустріч з його святістю Патріархом Вселенським Варфоломієм. Не тільки з ним, а й з членами синоду. Ми провели загалом більше семи годин. Я можу вам оголосити дуже приємну новину, що на сьогоднішній день Україна дуже близька до появи в Україні власної автокефальної помісної церкви. Це засвідчить не лише позицію Вселенського Патріарха, а й позицію членів синоду. Я не можу зараз відкрити вам всі деталі всієї зустрічі. Абсолютно необхідні ключові елементи, які мають забезпечити цей процес", – сказав Порошенко.

  Президент також наголосив, що після створення Української єдиної помісної церкви віряни матимуть право вільно обирати собі храм і церковну юрисдикцію. 

  Він також висловив сподівання, що відповідне рішення може бути прийняте до 1030-річчя хрещення Русі, яке відзначається 28 липня.

  Попередній матеріал
  На Facebook хочуть подати позов за використання технології розпізнавання облич
  Наступний матеріал
  Українці з травня зможуть отримати онлайн-довідки про пенсії та зарплати

  Україна має денонсувати договори у межах СНД – які домовленості не чіпатимуть

  Росія не обійдеться без української ГТС – Президент

  Україна має офіційно припинити участь у статутних органах СНД – Порошенко

  "Північний потік-2": як відповіли Порошенку в Німеччині та чим аргументували власну прихильність до РФ

  "Молимось за мир в Україні": Порошенко зустрівся зі Вселенським Патріархом Варфоломієм І

  Порошенко: Україна може отримати патрульні катери Islands вже у травні