Україна має офіційно припинити участь у статутних органах СНД – Порошенко

  Має бути інвентаризована вся договірно-правова база, укладена Україною в рамках СНД, на предмет відповідності національним інтересам держави

  На відкритті 11-го Київського безпекового форуму Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна має офіційно припинити участь у статутних органах СДН.

  "З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД, та відмову цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозиції щодо офіційного припинення нашої участі у статутних органах СНД. Рівно як і остаточного закриття українського представництва при відповідних інституціях у Мінську", – зазначив глава держави.

  При цьому, з його слів, має бути інвентаризована вся договірно-правова база, укладена Україною в рамках СНД, на предмет відповідності національним інтересам держави.

  "Користуючись нагодою, закликаю і наших іноземних партнерів переглянути договірні зобов’язання з РФ, передусім на предмет чутливих сфер співпраці", – зауважив Президент.

  Він також поінформував, що Молдова і Грузія вже визначилися із напрямком свого розвитку та мають стати членами Європейського Союзу й Північноатлантичного альянсу.

  "Зараз є час для стратегічних рішень щодо визначення східноєвропейських кордонів Європейського Союзу та НАТО. Наголошую, що кращої нагоди не буде. Україна, Молдова та Грузія належать до Західного альянсу і мають бути його частиною", – заявив Порошенко.

  На його думку, ці питання мають бути у порядку денному під час наступних зустрічей вищого рівня в НАТО та ЄС.

  "Щодо НАТО – ми будемо наполягати на програмі посилених можливостей для України та плані дій щодо членства. Щодо ЄС – ми будемо поступово просувати всеохоплювальну секторальну інтеграцію паралельно з Угодою про асоціацію. Я маю на увазі Єдиний цифровий ринок. Я маю на увазі Енергетичний союз. Я маю на увазі асоціацію з Шенгенською зоною, так зване Східне партнерство", – наголосив Президент.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко заявив, що Рада національної безпеки і оборони України найближчим часом за його дорученням розгляне питання введення санкцій щодо російських олігархів, які будуть аналогічні санкціям США.

  Попередній матеріал
  Українська влада робить багато, щоб зупинити трудову міграцію – Данилишин
  Наступний матеріал
  Дипломатичний бойкот відносно Росії: низка країн може проігнорувати ЧС-2018

  Порошенко: Україна приєднається до НАТО в найближчі 10 років

  "Це питання років, а не десятиліть": Порошенко упевнений, що Україна буде прийнята до ЄС

  Росія вважає війну на Донбасі першим етапом війни з НАТО – Президент

  Санкції проти РФ діятимуть, поки Кремль не відмовиться від агресивної політики – посли G7 та ЄС

  Україна припинить окремі положення Договору про дружбу з Росією

  "Закриваємо низку способів обійти ProZorro": до закону "Про публічні закупівлі" внесуть зміни