bykvu.com

"Закриваємо низку способів обійти ProZorro": до закону "Про публічні закупівлі" внесуть зміни

  Робота системи закупівель уже зекономила українцям понад 25 млрд гривень, однак і досі є ті, хто намагається обійти ProZorro

  Зміни до Закону України "Про публічні закупівлі" допоможуть зробити роботу системи публічних закупівель ProZorro більш ефективною та закриють для корупціонерів низку способів обійти її. На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко. 

  "У мене викликає обурення, коли один і той самий державний замовник за державні кошти робить закупівлю дев’яти договорів на суму 199 тисяч гривень (кожен – ред.). Яка мета? Дуже проста і одна – обійти ProZorro, обійти тендерні ефективні процедури і укласти угоду з кишеньковим постачальником. Тому головна мета, яку має цей законопроект – це зберегти всі позитивні напрацювання ProZorro і не дати аж ніяк нікому дискредитувати цю систему", – зазначив глава держави.

  Він запевнив, що проект змін до закону "Про публічні закупівлі" вже практично готовий. До парламенту документ потрапить до наступного пленарного тижня. 

  Робота з удосконалення системи ProZorro дуже важлива, адже вона вже зекономила українцям понад 25 млрд гривень.

  "Більше двох років тому саме в цьому приміщенні ми завершили презентацію тоді ще дуже нової технології закупівель. За цей час наша "спільна дитина" вже виросла: має величезні здобутки не лише в Україні, зекономивши тільки минулого року більш як 27 мільярдів гривень і маючи надзвичайно переконливі результати і як ключовий фактор боротьби з корупцією, і щодо прозорості державних закупівель, і щодо підвищення довіри з боку інвесторів", – наголосив Петро Порошенко.

  Утім, він зауважив, що є такі учасники публічних торгів, які намагаються всіляко обійти процедуру, користуючись певними неузгодженостями в технологіях, намагаються обійти ProZorro, маніпулювати з цифрою і сумою допорогових закупівель, зловживають правом на оскарження результатів торгів тощо.

  Серед конкретних кроків, які пропонуються для поліпшення роботи системи електронних закупівель, Президент називає підвищення відповідальності тих, хто планує брати участь у тендері, але не планує постачати товар, маючи єдину мету – зірвати конкурс, "пропонуючи нереальні, демпінгові ціни і не збираючись постачати послугу".

  Крім того, має бути зменшена вартість допорогових закупівель на товари та послуги з 200 до 50 тисяч гривень. Це спростить процедуру допорогових закупівель на незначні суми.

  Цими змінами "ми закриваємо зараз низку способів обійти ProZorro для корупціонерів", – зауважив Президент.

  Попередній матеріал
  У зоні АТО на "нулі" підірвалося авто з цивільними: всі пасажири загинули
  Наступний матеріал
  У Києві поліцейський на вилученому мотоциклі скоїв ДТП