Prozorro
Prozorro 5 канал

Новинка від Prozorro: в Україні запрацює електронний рейтинг замовників

Це дозволить вивести державні закупівлі на новий рівень відкритості та прозорості

В Україні запустили нову аналітичну систему через Prozorro. Такий собі електронний рейтинг замовників дозволить ще більше спростити процедуру державних закупівель. Про це під час прес-конференції повідомив перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов, передає "5 канал".

За словами Нефьодова, відтепер за допомогою відкритого електронного рейтингу замовників можна побачити онлайн та проаналізувати процеси закупівель, які проводять державні установи України, а також рівень відкритості та прозорості процедур, які проходять через систему Prozorro.

"Ми вперше на основі цього мільйону торгів і звітів, які є в системі, пропонуємо моніторинговий інструмент, який дозволяє за великою кількістю компонентів оцінити конкретного замовника… Ми очікуємо, що це будуть самі замовники, які дбайливо ставляться до своєї роботи і ощадливо до своїх коштів і до коштів платників податків", – зазначив Нефьодов.

"Дуже добре, що Prozorro зробила перший важливий крок, який дає доступ до інформації усім учасникам ринку. Це реальні кроки до прозорості та чесності при державних закупівлях. Електронні закупівлі розв'язують для уряду дві проблеми: ви знаєте, що є на ринку, і ви розумієте, чи ви просуваєте, чи розширюєте конкуренцію", – наголошує радник з реформування публічних закупівель ЄБРР Еліза Невядомська.

Наразі в онлайн-рейтингу є понад мільйон замовників та відповідних звітів. Першим, хто централізовано почне використовувати нову аналітичну систему для контролю своїх підрозділів, буде "Укрпошта".

Попередній матеріал
Стрілянина в Івано-Франківську: стало відомо у кого цілив нападник
Наступний матеріал
Нова курортна пожежа в Одесі: вщент вигоріло кафе неподалік Ibiza – фото, відео
Loading...