bykvu.com

Експерт розповів, скільки вдалося зекономити за рік роботи системи ProZorro

В ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" директор програми інноваційних проектів Transparency International Україна Віктор Нестуля розповів про ефект системи ProZorro за рік роботи

"Питання економії коштів у системі ProZorro – це доволі неоднозначне питання, тому що не існує однієї методології, як визначати цю економію. Сьогоднішній підхід до визначення зекономлених коштів у системі ProZorro – це ефект аукціону, коли рахується різниця між очікуваною вартістю, яку формує замовник, і ціною контракту, яку ми отримали в результаті конкуренції, в результаті того, що існує аукціон трьохетапний, у якому гравці понижують ціну. Так от станом на сьогодні за перший рік повноцінної роботи системи ProZorro система показала ефект на 19 млрд грн", – зазначив він.

"Це насправді дуже позитивно, бо практика показує, що у разі відсутності конкуренції чи аукціону постачальники подають свої пропозиції максимально наближено до очікуваної вартості. У випадку, коли запровадилося ProZorro і учасники всі знають, що є, умовно кажучи, ризик того, що хтось прийде і дасть ціну нижче на аукціоні, то вони і на нульовому раунді аукціону роблять ціну трішки нижче, і відповідно це одразу дає ефект і знижує ціну", – додав Нестуля.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
Як поліція вийшла на слід стрілка з Івано-Франківська – сюжет
Наступний матеріал
Рік темряви: у прифронтових Жованці та Пісках з'явилось світло
Теги:

Новинка від Prozorro: в Україні запрацює електронний рейтинг замовників

"Найдорожчий лот": тренування з Кличком придбали за 150 тисяч грн

Київський метрополітен шукає компанію для будівництва нової станції

В АМКУ заявили, що "Бориспіль" надавав МАУ сумнівні знижки щодо сплати аеропортових зборів

Правоохоронці затримали прокурора, який вимагав хабар від обвинуваченого у справі МВС

"Пріоритет - танки "Оплот" для ЗСУ": Президент підписав зміни до держбюджету-2017