Петро Порошенко на відкритті 11 Київського безпекового форуму

Україна припинить окремі положення Договору про дружбу з Росією

Світ має запропонувати рецепт для протидії російському втручанню у будь-які вибори, наголосив Президент на відкритті безпекового форуму в Києві

Президент України Петро Порошенко внесе до Верховної Ради проект закону про негайне одностороннє припинення дії положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією. "Жодного бізнесу як зазвичай" з Росією. Саме час для переосмислення юридичних засад наших відносин з Москвою", – наголосив глава держави на відкритті 11-го Київського безпекового форуму.

Першим кроком на цьому шляху вже стало нещодавнє ухвалення народними депутатами закону про реінтеграцію Донбасу. "Наступним кроком буде внесення мною до українського парламенту проекту закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією у частині, в якій дія цього Договору не сумісна з національними інтересами держави та реалізацією нашого українського права на самооборону", – акцентував Порошенко.

З його слів, така можливість надається міжнародним правом. Втім, як відзначив Президент, повністю скасовувати цей договір не можна – потрібно лише припинити дію окремих статей. Адже важливими для України залишаються положення, в яких сторони "поважають територіальну цілісність одна одної, сторони підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів"

Також на безпековому форумі Петро Порошенко підкреслив важливість протидії російському втручанню у вибори у країнах світу. Запобігання ситуації з президентськими виборами США у 2016-му – це один із заходів протидії російським гібридним загрозам.

"Аналогічний рецепт світ має запропонувати для протидії російському втручанню у будь-які вибори. В тому числі, російському втручанню в українські вибори", – резюмував глава держави.

Дивіться також фотогалерею:

Формально і без формальностей: Українська делегація за лаштунками форуму в Давосі – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Катастрофічне прибирання: на Вінничині під час спалювання сміття загинула дитина
Наступний матеріал
У НБУ назвали новий термін отримання $2 млрд траншу від МВФ