соцмережі

Україна має денонсувати договори у межах СНД – які домовленості не чіпатимуть

Залишити український Президент пропонує лише ті договори з членами СНД, які "прагматично необхідні Україні"

Президент України Петро Порошенко виступає за денонсацію договорів у межах СНД. Виняток становлять ті домовленості, що стосуються транзиту, визнання дипломів і працевлаштування. Про це повідомила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Верховний головнокомандувач закликає уряд провести інвентаризацію всіх багатосторонніх договорів між членами СНД, щоб денонсувати окремі договори, залишивши тільки ті, які прагматично необхідні Україні. Наприклад, визнання дипломів, визнання працевлаштування і договір про транзит, та інші, які будуть необхідні для роботи України і економіки України", – зазначила Луценко.

Раніше ж Президент заявив, що Україна має офіційно припинити участь у статутних органах СНД. Має бути інвентаризована вся договірно-правова база, укладена Україною в рамках СНД, на предмет відповідності національним інтересам держави, переконаний Петро Порошенко.

Також Глава держави анонсував: Україна припинить окремі положення Договору про дружбу з Росією, що несумісні з національними інтересами України та реалізацією її права на самооборону.

"Такий крок йому дозволяє зробити 75-та стаття Віденської конвенції про міжнародні договори 1969 року", – пояснила представник Президента у Раді.

Згодом в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що після виходу України з СНД міждержавні угоди укладені з країнами-членами цієї організації залишаться чинними. 

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Допит Савченко на "детекторі брехні" перенесли
Наступний матеріал
Брифінг голови ВР Андрія Парубія – відео