Предстоятелі українських церков привітали вірян з Великоднем: що сказали – відео

Сьогодні, 8 квітня, православні східного обряду святкують Великдень

Глави українських церков звернулися до вірян і духовенства з посланнями, присвяченими Великодню. Так, Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет наголосив, що Христос своїм воскресінням дає нам силу для боротьби з гріхом.

"Кожного року ми святкуємо Пасху Христову, але святкуємо по-різному. Одні святкують просто як свято, як звичай, коли освячуються паски, крашанки, – це зовнішнє святкування Пасхи. А сутність Пасхи, тобто Воскресіння Христового, полягає в тому, що Син Божий переміг у нашій гріховній людській природі смерть і гріх й, таким чином, визволив нас від гріха і від смерті, і тому ми радіємо, часто радіємо, не усвідомлюючи, чого ми радіємо. А радіємо тому, що Господь подолав у нашій природі гріх і визволив нас від смерті, і ми тепер хочемо-не-хочемо, а воскреснемо із мертвих. Багато хто думає, що помре і на цьому його життя закінчиться. Ні, не закінчиться: людина душею безсмертна, але буде безсмертною і тілом. І тому Пасха Христова для нас – це є вічне життя, причому блаженне життя, тому що Христос визволив нас від гріха, а гріх є страждання і смерть, тому ми радіємо", – зазначив Патріарх Філарет.

Водночас він зазначив, що українські військові "віддають своє життя за Батьківщину, рідну землю та державу, тому що вони вірять у вічне життя".

Своєю чергою глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у своєму зверненні побажав, щоб Великдень став святом "переміни наших сліз на радість". Блаженніший Святослав побажав усім вірянам, щоб це свято було святом оновлення нашої віри, надії та любові.

"Бажаю, щоб кожен із нас у святкуванні цієї Пасхи ще раз зрозумів, ким ми є як християни. Бажаю, щоб ми знову відчули, що ми вже живемо життям вічним і прямуємо до нашого Господа, навіть незважаючи на смерть. Бажаю, щоб це свято стало святом переміни наших сліз на радість!" – зазначив предстоятель УГКЦ.

А предстоятель Української православної церкви Московського Патріархату Блаженніший митрополит Онуфрій закликав вірян, які прагнуть стати наслідниками вічного життя, прощати і любити свого ближнього.

"Ми сердечно сьогодні дякуємо Своєму Спасителю за той дар життя, який Господь приніс для всіх нас. Але для того, аби бути наслідником вічного життя, людина повинна прощати ближнього, любити свого ближнього, терпіти ближнього. Чому це так? Тому, що якщо ми не спроможні прощати ближніх, якщо ми не можемо любити ближніх і терпіти їх, то ми не спроможні вмістити у собі дар Вічного життя", – зазначив митрополит Онуфрій.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 8 квітня 2018 року, християни східного обряду святкують Великдень

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: У Києві стартував Всеукраїнський фестиваль писанок – що стало пасхальним сюрпризом

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час. Підсумки тижня з Віталієм Гайдукевичем" – відео
Наступний матеріал
Pianoboy Дмитро Шуров: В Україні у людей прагнення до класного життя поки що виходить не з того місця
Теги:

Неспокійний Великдень: У зоні АТО – 12 обстрілів, четверо українських бійців отримали поранення

Зелені, блакитні, жовті та червоні: як звірі харківського зоопарку відреагували на крашанки – ФОТО

Великдень для братів наших менших: у харківському зоопарку почастували звірів і птахів – відео

"Великоднє перемир'я" в АТО: ворог від опівночі 4 рази обстріляв позиції ЗСУ

У поліції відзвітували, як минула ніч Великодня в Україні

Доба перед Великоднем: ворог здійснив 42 обстріли, поранення отримав боєць АТО